Miluji tě modře. Jedním slovem modře

Romantická komedie z pera Jaroslava Papouška o jednom zamilovaném malíři, trochu záhadné dívce z výlohy a žárlivém vrhači nožů. Povedenou lásku v modrém si nenechte ujít v sobotu od 20.15 na Primě.
Romantická komedie z pera Jaroslava Papouška.
Romantická komedie z pera Jaroslava Papouška.
archiv FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaroslav Papoušek, autor a režisér filmů o rodině Homolkových a spoluautor Formanových komedií Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky, napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let romantickou komedii Jedním slovem tě miluje modře. Nestačil ji však už zrealizovat.

Chvíli si s myšlenkou chopit se tohoto filmu pohrával i slavný kameraman Miroslav Ondříček, ale nesehnal potřebné finance a scénář pak dlouhou dobu ležel ladem. Chopil se ho až Miloslav Šmídmajer, producent a režisér, který má na kontě třeba pohádku Peklo s princeznou nebo komedii Probudím se včera.

Miluji tě modře.
Miluji tě modře.
archiv FTV Prima

Podle jeho slov považoval Miroslava Ondříčka za blízkého přítele a věděl, jak moc ten scénář měl rád. „Já se zamiloval do závěrečných milostných scén, které jsou nesmírně něžné, vtipné a hravé. A po trochu třeskutých komediích jsem měl chuť natočit zase něco jiného – film, který vyžaduje jiný typ vyprávění. Kultivovaný, lehký a výtvarný.“

Opak je pravdou

Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor David Bárta (Václav Jílek), s hlavou v oblacích a plnou nápadů, se věkem blíží Kristovým letům a předpokládá se, že jeho život by již pomalu měl mít ustálenou podobu a zajeté koleje. Jenže opak je pravdou.

Právě teď doktor prožívá poněkud smolné období: dostal padáka z Národní galerie (i když je bezesporu nejtalentovanější), stále žije pod jednou střechou se svou jógou posedlou matkou (Tatiana Medvecká), nedaří se mu výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem (Vladimír Kratina) a ještě k tomu všemu nemá žádnou přítelkyni.

 Dokáže David získat Terezinu přízeň.
Dokáže David získat Terezinu přízeň.
archiv FTV Prima

A najednou je tu zlom!

Ve výloze luxusního pražského klenotnictví zahlédne David Terezu (Denisa Nesvačilová), krásnou aranžérku – tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě jedním slovem záhadnou a nevyzpytatelnou. Přitahuje ho takovou silou, že jeho staromládenecký život je rázem v troskách. Tereza je dívka jeho snů a mělo to tak být, že osud je dva dal dohromady. Ale každá pohádka má svého „zlého vlka“. Tady je jím přítel Terezy, artista Igor (Rostislav Novák ml.), rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nejde udržet silou.

Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se pochopitelně neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. A David? Ten se musí vyrovnat se všemi karamboly jejich rozchodu, které ovlivňují i jeho život, a pokusit se získat Terezinu přízeň. Nebude to mít lehké, protože dívka jednoho dne zmizí…

Romantickou komedii Miluji tě modře sledujte v sobotu od 20.15 na Primě.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Miluji tě modře - upoutávka
Miluji tě modře - upoutávka

Víte, že můžete iPrimu a své oblíbené pořady na ní, sledovat zcela bez reklam?

UP-iPrima - bez reklam
iPrima - bez reklam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama