Kde oslavit narozeniny? Ochutnejte stovky koktejlů v kubánském stylu

Narozeninová party s tácem chlebíčků a rychlými špunty? Rovnou na ni zapomeňte a oslavte narozeniny v kubánském stylu! Dáte si nejlepší mojito v Praze, zatančíte si kubánskou salsu s živou kapelou a ve stylových salónech ochutnáte stovky koktejlů a kubánské speciality, které jedl i Hemingway.
Gurmán na cestách - La Bodeguita - Obrázek 1
Gurmán na cestách - La Bodeguita - Obrázek 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teleport ještě nevymysleli, ale stačí udělat jediný krok a ocitnete se přímo na žhavé Kubě, kde se tančí až do rána a kde snědé krasavice brčkem upíjejí ledové koktejly. Ten krok je potřeba udělat v Kaprově ulici v Praze u vchodu do kubánské restaurace La Bodeguita del Medio. Hned u dveří vás magickou silou vtáhne chytlavá živá hudba a pak už jste lapeni v síti jedinečné karibské atmosféry.

Kde oslavit narozeniny? Tam, kde míchají nejlepší mojito

Určitě to řešíte každou chvílí – kam vyrazit za zábavou, když vás nebaví klasické diskotéky? Rozhodně zkuste restauraci a bar La bodeguita del Medio. Koneckonců stačí jediný pohled na koktejlový lístek a máte jasno – celou noc můžete strávit ochutnáváním vynikajících koktejlů, kterých tu míchají až 150! Mezi klasickými a kubánskými koktejly najdete také speciální narozeninové koktejly nebo třeba oblíbené koktejly pro více osob.

Původní La Bodeguita na Kubě

Pražská La Bodeguita del Medio má předlohu v restauraci stejného jména, kterou můžete dodnes najít v kubánské Havaně. Jméno restaurace znamená „hospůdka uprostřed ulice“ a v Havaně stojí už desítky let uprostřed ulice Empedrado, údajně 100 kočičích hlav od havanské barokní katedrály. Odjakživa byla centrem dění a postupně se stala doupětem intelektuálů a umělců z celého světa. Na mojitu jste tu tady mohli potkat třeba Brigitte Bardot, Sophii Loren a samozřejmě i Ernesta Hemingwaye. Stejně jako v pražské La Bodeguitě můžete i tady obdivovat sbírku podpisů na zdech, které tak tvoří jedinečný doklad bohaté historie restaurace.

Všechny slavné kubánské koktejly na jednom místě

Ten nejznámější koktejl ze všech je poctivé mojito. Mícháme ho podle kubánské receptury a s tradičními ingrediencemi, takže snad není den, kdy by si ho někdo nedal,“ říká místní barman, jehož umění můžete sledovat při barmanských show. Shaker lítá vzduchem, v němž voní lahodný kubánský rum a barman doslova kouzlí v rytmu salsy.

Udělat si naše mojito můžete i doma – ale nejlíp chutná prostě tady – je to přesným dávkováním, kubánskými ingrediencemi a hlavně skvělou atmosférou,“ dodává. A má pravdu – všechny stylové salóny tady doslova pulsují a ze zdí, popsaných milióny podpisů návštěvníků „Bodeguity“, čiší opravdová Kuba.

Recept na Mojito Cubano

Ingredience:

  • 2 lžičky třtinového cukru
  • Šťáva z ½ limety
  • 4,5 cl rumu Havana Club Añejo 3 Años
  • 2 snítky máty
  • 9 cl sodovky

Postup:

Do skleničky nasypte cukr, limetkovou šťávu a mátu, kterou lehce pomačkejte drtítkem nebo alespoň lžičkou. Pak přidejte rum a kostky ledu nebo ledovou tříšť až po okraj sklenky a vše doplňte sodovkou. Hotový drink ozdobte snítkou máty nebo dílkem limetky.

Kubánská restaurace v Praze má noční i polední menu

Oslavu narozenin v La Bodeguitě můžete s klidem protáhnout do ranních hodin. Kromě klasického poledního menu tady totiž nabízejí unikátní noční menu, které platí od 1 do 3 hodin ráno. Koktejly tak proložíte třeba carpacciem, vepřovým sendvičem nebo marinovanými kuřecími křídly.

Perly kubánské kuchyně ale určitě otestujte už večer – za největší zdejší specialitu je považováno „Plato Hemingway“ – oblíbená pochoutka známého spisovatele, který na Kubě žil a v původní kubánské La Bodeguitě často pobýval. Plato Hemingway je to nejlepší z darů moře – obsahuje tygří krevety, slávky, filety z lososa nebo kalamáry s omáčkou beurre blanc a rajčatovou salsou.

Nad divokým barem je elegantní Cigar Club s kubánskými doutníky

Jídlo je tady božské, ale já sem chodím hlavně za kubánskou hudbou a tanečními čísly salsy,“ říká pravidelná návštěvnice pražské La Bodeguity, zatímco mizí v hloučku tančících dívek. Živá kapela a tanec je důvod, proč se bar každý den plní mladými lidmi. Ve druhém patře podniku ale panuje docela jiná atmosféra – najdete tady elegantní Cigar Club, kde si můžete dopřát pravé kubánské doutníky a posedět v lesklých kožených křesílkách. Se Cigar Clubem je spojena také restaurace Cohiba Atmosphere, kde se každý týden mění menu – jednoduchá týdenní nabídka vychází ze sezónních potravin.

Podívejte se, jak to v La Bodeguitě žije!

 

Čtěte dále:

Kam vyrazit za skvělým jídlem? Gurmán na cestách vám poradí!

 

Autor: Viola Kratochvílová a La Bodeguita del Medio

Reklama
Reklama