Už jste si namíchali vitamíny a bylinky na míru?

Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru
Služba Mixturam přináší na trh vitamínů a doplňků stravy možnost namíchat si vlastní doplněk na míru
Mixturam.cz

 

 

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti – hledáte nějaké vhodné vitamíny a doplňky stravy, postáváte v obchodě či lékárně a pročítáte si popisky jednotlivých výrobků. Mám si vzít tohle, nebo tohle? V jednom je potřebné látky málo, v druhém výrobku je k tomu zase kupa jiných látek, které nechcete, a je navíc o dost dražší. Třetí výrobek je skoro perfektní, ale obsahuje látku, na kterou jste alergičtí. Co teď? Naštvaně odejít? Smířit se s nějakým drahým či polofunkčním kompromisem? Možná, ale dá se udělat i něco víc.

 

Od května funguje v ČR služba Mixturam, která tyto problémy řeší – na přehledném webu si vyberete jen ty látky, které opravdu potřebujete a oni vám to namíchají do 100 pilulek a do týdne pošlou domů. A pokud budete chtít s výběrem poradit, na webu mají také šikovného interaktivního rádce.

Chtěla bych něco na imunitu a pročištění organizmu

Na co se to může hodit? Jak jsme na webu zjistili, Mixturam aktuálně nabízí přes 30 rozmanitých surovin a další průběžně přidávají. Najdete tam např. věci na imunitu, na vlasy a pleť, na podporu trávení, na detoxikaci organismu, na podporu pohybu, na soustředění a mnoho dalšího. Všechny látky jsou přírodního původu nebo přírodně identické, některé i v bio kvalitě.

Mixturam

Mixturam přináší revoluci na trh vitamínů a potravinových doplňků. FOTO: Mixturam.cz

Z čeho lze vybírat?

Mixturam Echinacea

V nabídce najdete různé schválené potravinové doplňky - bylinky, vitamíny i bylinné extrakty. Z těch nejoblíbenějších např. lněné semínko, mořskou řasu, echinaceu, acaí, guaranu, kolové oříšky, mladý ječmen, zázvor, psyllium nebo extrakt ze zeleného čaje. Vedle ryze přírodních látek např. i povzbuzující a podpůrné látky jako kolagen, chondroitin, glukosamin, taurin, arginin a další, které známe z drahých přípravků propagovaných v televizních reklamách.

Nehrají si na žádné zázračné léky, dělají poctivé doplňky stravy

Líbí se nám také fakt, že si Mixturam nehraje (na rozdíl od některých jiných výrobců potravinových doplňků) na zázračné léky a neklame své zákazníky nadlidskými účinky. Je potřeba si uvědomit, že jde o doplňky stravy, které nemají léčit akutní problémy jako chemické léky. Mají sloužit jako dlouhodobý potravinový doplněk v případě, kdy nám chybí konkrétní látky a nejsme si je schopni do těla v dostatečném množství doplňovat pestrou stravou nebo vhodným stylem života. To ale asi víme všichni - zdravé stravování je dnes u většiny z nás kvůli hektickému nebo nevyváženému způsobu života spíše nedostupný ideál, než běžná praxe. Takže každá podobně užitečná služba se může hodit.

Tip: Vitamíny na míru jako užitečný dárek? Proč ne! Na etiketu si můžete dát i vlastní název nebo věnování.

Mixturam

Vitamíny na míru jako užitečný dárek? Proč ne! Na etiketu si dáte i vlastní název. FOTO: Mixturam.cz

Je to výhodné?

Udělali jsme si v redakci jednoduchý test, který si můžete doma klidně zopakovat. Dali jsme na stůl různé vitamíny a doplňky stravy, které pojídáme, pořádně prostudovali složení a posčítali částky. Co jsme zjistili? Že smícháním potřebných látek z různých výrobků do jednoho řešení častokrát výrazně ušetříme! Hlavní úspora je v tom, že nemusíme platit opakovaně marže jednotlivým výrobcům a prodejcům (ty často tvoří podstatnou část ceny hotového výrobku!), dále nemusíme platit za látky, které nepotřebujeme a navíc si požadované látky můžeme namíchat i více, než nabízí nějaké hotové řešení v obchodě. Vzhledem k tomu, že se ceny jednotlivých výrobků v obchodech pohybují běžně v cenách vyšších stokorun (často i jen za 20-30 tablet), jde o výraznou úsporu. Za nás tedy palec nahoru.

A jak to celé funguje? Podívejte se na tohle krátké video:

Čtěte dále:

Chcete další zajímavé články o tématech, která Vás baví? Čtěte dál!

Jak se chovat na sjezdovce? Jako když řídíte auto, říká právník

Brýle jsou OUT. Kontaktní čočky teď pořídíte za pár korun

 

Autor: red 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama