Půvabné, hořkosladké a vkusné Pohádky pro Emu

Lidský příběh, skvělá ústřední dvojice a právě tolik emocí a „pohádkovosti“, aby z toho nebyl přeslazený kýč. Drobné přešlapy začínajícího režiséra citlivě kamuflují naši Páni herci – bezchybná Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý. Českou vánoční romantiku si užijte v sobotu 15. prosince ve 20.15 na Primě.
Pohádky pro Emu
Pohádky pro Emu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Život je plný paradoxů. Petr Miller (Ondřej Vetchý) pracuje léta jako imigrační úředník v Londýně, kde odhaluje manželské podvody emigrantů. A teď na stará kolena se musí k podobnému podvodu sám uchýlit! Ale to předbíháme.
Na začátku přeruší zaběhnutý rytmus jeho staromládeneckého života podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží ve vážném stavu po autonehodě žena, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka své dcery. Petr je upřímně v šoku. Žádné dítě nemá! Nebo o něm aspoň neví. Přesto mu svědomí nedá mávnout nad tím rukou. Co když je dcera skutečně jeho a on je tím jediným, kdo ji může zachránit od dětského domova?

Pohádky pro Emu jsou druhým celovečerním snímkem, režiséra Rudolfa Havlíka, který se stejně jako u své prvotiny podepsal i pod scénář.
Autor: archiv FTV Prima Pohádky pro Emu jsou druhým celovečerním snímkem, režiséra Rudolfa Havlíka, který se stejně jako u své prvotiny podepsal i pod scénář.

A tak osmiletá Ema sice právě ztratila maminku, ale našla tatínka, o kterém neměla ani tušení. A společně hledají do party novou maminku. Kdo to bude, je patrné od okamžiku, kdy Petr na recepci hotelu potká zdeptanou Marii (Aňu Geislerovou), zklamanou dalším záletným ženáčem. Je to sice předvídatelné až hrůza, ale v tomhle případě to zas tolik nevadí.

Víra v život plný obyčejných radostí

Rozjíždí se romance à la červená knihovna umocněná lehce kýčovitými záběry vystrojené adventní Prahy. Pár musí přesvědčit nesmlouvavou sociální pracovnici (Vilmu Cibulkovou), která je jim neustále v patách, o své nefalšované lásce.

Petr si musí vyřídit dávné účty s otcem a Marie musí uvěřit šanci na život plný obyčejných radostí, ve který již přestávala doufat a který se před ní nenadále otevírá.

Cílem režiséra a autora scénáře v jedné osobě bylo diváky spíš dojmout než pobavit, ale i to k vánočním svátkům patří.
Autor: archiv FTV Prima Cílem režiséra a autora scénáře v jedné osobě bylo diváky spíš dojmout než pobavit, ale i to k vánočním svátkům patří.

Cílem režiséra a autora scénáře Rudolfa Havlíka bylo diváky spíš dojmout než pobavit, ale i to k vánočním svátkům patří. A sázka na herecké hvězdy první kategorie se mu tady určitě vyplatila. V jejich citlivém podání totiž bez újmy vydržíte i ty trochu kýčovité a sladkobolné části, které – nebýt skvěle zahrané – mohly dopadnout opravdu špatně.

Věděli jste, že…

Pohádky pro Emu jsou druhým celovečerním snímkem režiséra Rudolfa Havlíka, který se stejně jako u své prvotiny podepsal i pod scénář. Svým debutovým filmem Zejtra napořád se veřejnosti představil v roce 2014.

Film Pohádky pro Emu sledujte v sobotu 15. prosince ve 20.15 na Primě.

Žánr: Romantická komedie

Česko, 2016

Režie: Rudolf Havlík

Scénář: Rudolf Havlík

Kamera: Václav Tlapák

Hudba: Ondřej Konvička

Hrají: Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Ema Švábenská, Vilma Cibulková, Anna Polívková, Oldřich Vlach, Jiří Dvořák, Marek Taclík, Jana Bernášková, Petr Čtvrtníček, Věra Křesadlová, Andrea Hoffmannová, Nelly Řehořová, Anna Šabršulová, Rebeka Vetchá, Vladimíra Krčková, Chinwe Nwokolo, Jakub Volák, Miloslav Šmídmajer,

Podívejte se, jak probíhala premiéra filmu Pohádky pro Emu v kině:

TOP STAR 3.11.2016 - Pohádky pro Emu premiéra
TOP STAR 3.11.2016 - Pohádky pro Emu premiéra
Reklama
Reklama