Ve třech se to lépe táhne aneb dobrovolné hasičky ve Jste to, co jíte

V závěrečném díle premiérové sedmé řady Jste to, co jíte budeme poprvé v historii tohoto oblíbeného pořadu sledovat rovnou tři příběhy. Dvě sestry a jejich kamarádka, se kterou se znají od dětství, jsou všechny dobrovolné hasičky.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

JTCJ - Závod hasiček

reklama

A všechny jsou odhodlané zatočit se svými nadbytečnými kilogramy. Společně pak potvrdí skutečnost, že v týmu jde všechno lépe.

Uvidíte už v pondělí 24. dubna ve 21.30 na Primě.

Iniciátorkou společného hubnutí je Pavla Staňková (41). Vdaná maminka 18letého Lukáše a 10leté Elišky pracuje jako operátorka výroby a zároveň je místostarostkou Krakova u Rakovníka, odkud všechny tři bojovnice s kily pocházejí. Pavla je celoživotně zaměřená na výkon. Jako akční žena je obklopena přáteli, kteří jí upřímně fandí. Do hubnutí proto zapojila i sestru Bohumilu Čechovou (43) a kamarádku Kristýnu Benešovou (30) a bez nadsázky lze říct, že podporovat je bude celá obec, kde se všichni znají a kde to komunitním životem opravdu žije. Ze všech tří žen vyzařuje pozitivní energie a odhodlání dostat se do formy. Všechny svorně hlásají: „Nechceme být modelky, ale ani boubelky!“ Dámy to ale nebudou mít jednoduché. V Krakově, kde je téměř každý hasičem, se pořád něco děje, a tak se tam hubne těžko. Všude jsou samé dobroty, kterým nelze odolat. „Každou chvíli u nás pořádáme nějaké víceboje, s manželem se účastníme všelijakých ´srandamačů´, a já už to nezvládám, jak jsem tlustá!“ říká Pavla. Jejím cílem je vejít se do hasičského saka – slavnostní uniformy, které má už deset let a společně s Bohunkou a Kristýnou zvládnouti hasičskou soutěž, kde by se rády postavily na některý z vítězných stupínků.

Rozhodnut se je základ

Pavla váží 97 kg a diety drží polovinu svého života, režim ale nedokáže udržet trvale. V pracovním týdnu se jí to celkem daří, o víkendechale neodolá nástrahám nezdravého způsobu života. Na neuspořádaném stravování má podíl nejen třísměnný provoz, ve kterém pracuje ona i její sestra, skladnice Bohunka, ale i nadmíra dalších aktivit.Jak sama říká, nedovede si představit nicnedělání, i ve volnu ji baví být aktivní. Navíc má pocit, že všechno musí stihnout! Je ale připravena slevit z nárokůa naučit se říkat NE.

Aktivní dobrovolné hasičky vědí, že bez pohybu to nepůjde. Fitness trenérka Hanka Kynychová je proto naučila domácímu kruhovému tréninku. V průběhu natáčení jim připravila i zkoušku kondice – půlmaraton v Havlíčkově Brodě. Ten běžely jako štafetu v týmu s doktorkou Alicí Hauptovou. Cizí jim nejsou ale ani další aktivity. Bohunka si oblíbila nordic walking, její sestra Pavla sportuje 4x týdně a k víkendovým jízdám na kole se k nim přidala i Kristýna, která je v týdnu v Praze, kde pracuje jako kontrolorka v bance.

A jak to dopadlo?

Po čtyřech měsících byla Pavla lehčí o 17,5 kilogramu tuku a podprůměrnou kondici dostala na nadprůměrnou. Za dalších osm týdnů přidala mínus 5 kilo, celkem tak má dole téměř 23 kilogramů. Její sestra Bohunka umazala pouze tři kila, ale vyrýsovala si postavu, a i když nehubne, sportuje a je ráda, že ve zdravé stravě našla energii, která jí chyběla. Kristýna snížila svou váhu z původních 80 kilogramů o 15 kilo a sportem si dál udržuje postavu.

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!