Jak se staví sen: 16 let bojovaly s plísní a zimou. Teď jim designéři proměnili skoro celý byt

Nikola by si přála bytovou proměnu pro svoji maminku a dvě mladší sestry. Jejich situace nebyla zrovna ideální, bydlí v prostorách, které dřív sloužily jako prodejna a jsou k bydlení naprosto nevhodné. Do složité životní situace se rodina nedostala svojí vinou, naopak, zásluhu na tom má jejich nevlastní otec, druhý manžel maminky. Všude je vlhko, plíseň a zima. A to je výzva pro designéry. Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 3. února ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.
Jak se staví sen - rodina 3.2.
Jak se staví sen - rodina 3.2.
Prima archiv

Paní Martina měla dvě děti. Když byly mladší dceři Nikole 4 roky, otec od rodiny odešel. Našla si nového přítele. Všechno fungovalo. Vychovával jak Martininy děti, tak dvě společné. Pak se stalo něco, co by nikdo nečekal. Nevlastní otec, který byl prý do té doby báječný „táta“, začal brát drogy, krást doma i mimo domov, řídil pod vlivem alkoholu a omamných látek, neplatil alimenty a skončil ve vězení. Maminku psychicky i fyzicky napadal. Bral Martině peníze a mlátil ji. Navíc pak rodinu zadlužil a maminka musela zaplatit jeho dluhy a z těžké finanční situace se doteď nevzpamatovala. Navíc má částečný invalidní důchod. Aktuálně je po třetí operaci ruky a čeká ji výměna kolenního kloubu. Dlouhá léta pracovala jako ošetřovatelka v domově seniorů a pak ve výrobně léčiv. Martina vychovala čtyři děti – syna a tři dcery. Dcery pomáhají chozením na brigády a zvládnou si alespoň koupit věci na sebe.

Podívejte se na upoutávku k premiérovému dílu Jak se staví sen:

Jak se staví sen - extra XIX (3) - upoutávka
Jak se staví sen - extra (3) - upoutávka

A jak se na proměnu dívají designéři?

Hodnocení designérů: „Naším úkolem byla přeměna bývalé prodejny v přízemí rodinného domku na plně funkční bytovou jednotku pro maminku a její dvě studující dcery. Potýkali jsme se především s vlhkostí a nedostatečným zateplením objektu, což bylo patrné hned z naší první návštěvy. Chladná dlažba, nezateplený podhled s neobytnou půdou a vlhkost ve zdivu. S dispozicí toho zde kvůli malé metráži nešlo moc dělat, a proto jsme se zaměřili především na vyřešení těchto problémů, týkajících se tepelné pohody. Naší ideou bylo ponechat rozdělení na obývací pokoj (pro maminku) a pokoj (pro holky). Dále nám bylo jasné, že budeme muset zcelit kuchyň a vytvořit plnohodnotnou kuchyňskou linku. Zásadním problémem stávajícího stavu bylo ono nedostatečné zateplení objektu a vlhkost. Zateplení jsme trochu pomohli podhledem, kdy jsme odebrali podbití, a mezi trámy a pod trámy jsme vložili izolaci. Světlá výška je zde nedostatečná, takže jsme bojovali s každým centimetrem.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Jak se staví sen – tipy a triky

V tomto dílu nás čeká proměna panelákového bytu s umakartovým jádrem. Jednou z nejčastějších rekonstrukcí v paneláku je právě bourání starého jádra a rekonstrukce chodby, koupelny a případně kuchyně. Pořad vám pomůže s kompletním řešením pro nové dveře ve zděném jádru s jejich funkcí a designem. Jádro a možnosti náhrady – proč staré jádro pryč a jak si s ním poradit. Jak navrhnout nový prostor (můžeme zmenšovat/zvětšovat). A jak zafinancovat náročnou rekonstrukci.

V dalším dílu se těšte na ekologickou proměnu.

Čekání na nový díl si můžete zkrátit s filmy online.

Podívejte se, jak dopadla proměna z minulého dílu:

Bohunka dostala k novému pokojíčku i kočku, kterou si přála

Místo dvou pokojů teď mají tři. Designéři Jak se staví sen dokázali nafouknout malý byt

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama