Tým Jak se staví sen promění retro byt a smaže smutné vzpomínky

V pondělí designéři vstoupí zpátky do 80. let, když nakouknou do bytu paní Věry a její malé dcerky. Mamince Věře by proměna pomohla překonat nedávnou smrt rodičů, kteří jí vždy byli velkou oporou. Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 17. února ve 21.35 na Primě a hned poté se dívejte na Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50.
Jak se staví sen 17. 2.
Jak se staví sen 17. 2.
Prima archiv/JSSS

reklama

Paní Věra neměla moc veselý život. Před svatbou se rozešla s otcem dcery Adély, protože ji málem uškrtil. Dceru vychovávala sama, s pomocí svých rodičů. Když pak onemocněli, přestěhovala se k nim i s dcerou. Oba rodiče však před časem umřeli. Věra zdědila byt, ve kterém je všechno velké retro.

Podívejte se na upoutávku k dalšímu dílu Jak se staví sen:

Jak se staví sen - extra XIX (5) - upoutávka
Jak se staví sen - extra (5) - upoutávka

Nový pokoj pro dospívající dívku

Adélce je už 11 let a potřebovala by pokoj, kde by se mohla v klidu připravovat na školu. Také by si přály novou koupelnu. Věra spí s dcerou na jedné rozkládací posteli, na které spala ještě ona sama, když byla malá. Postel v druhém pokoji koupila pro nemocnou maminku, která krátce nato zemřela. V obýváku je staré křeslo, na kterém vždycky sedával tatínek Věry. Celý byt je prostě jedno velké retro. 

Všechny díly Jak se staví sen zdarma online na následujícím odkazu:

Co na proměnu říká Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

„Proměna patří k těm nejnáročnějším, do kterých jsme se pustili. Od začátku nám bylo jasné, že tady je jediným řešením radikální řez, tedy začít kompletně znovu a jít do kompletní rekonstrukce. Spíš jsme hledali způsob, jak to uskutečnit během pouhých pěti dnů. Byt byl ve zcela původním stavu, nikdy v něm žádná rekonstrukce vlastně neproběhla. Tedy trpěl všemi neduhy panelových domů – od staré elektroinstalace až po umakartové jádro. Dokonce i nábytek byl zcela původní, což na druhou stranu mělo své kouzlo.

Jak se staví sen – tipy a triky

V tomto dílu vás čeká věčné téma koupelny a WC. Jaké jsou trendy v koupelnách, kam všude se dá v rámci bytu přesunout sociální zařízení? Specifika barev a další zajímavé podněty pro místnost, kam chodí i císař pán sám.

V dalším dílu se těšte, jak se designéři poperou s rozestavěným domem.

Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba

Koupelna jako umělecké dílo. Retro se tu potkává s minimalismem

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama