Amatérský herec Jiří Blaha chce zhubnout víc než 20 kg! Povede se mu to?

V dalším díle premiérové sedmé řady oblíbeného pořadu televize Prima Jste to, co jíte budeme sledovat nelehký boj Jiřího Blahy z Kunovic s váhou. Sympatický elektroúdržbář se přejídáním krůček po krůčku přivedl na hranici ohrožení vlastního zdraví.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

JTCJ - Jiří Bláha a jeho stůl hrůzy

reklama

Výživový expert Petr Havlíček není příznivcem diet, v tomto případě musel ale udělat výjimku a Jiřímu v zájmu zachování jeho zdraví naordinovat skutečně zdravotní stravovací režim.

Jak to všechno dopadlo, uvidíte již v pondělí 13. března ve 21.30 na Primě.

Jiří Blaha (50) bydlí v Kunovicích v rodinném domě s obrovskou zahradou. Na ní s manželkou Růženou pěstují mnoho druhů zeleniny, jedna, Jirkova nejoblíbenější, ale prý chybí – maso. 120kilový Jiří miluje vaření a blízko k němu mají i oba jeho synové, kteří se dokonce dali na dráhu kuchařů. Kromě toho je jeho další vášní divadlo, kterému se amatérsky věnuje a píše i scénáře k divadelním hrám.

Půjde to?

Problémy s nadváhou Jiří údajně nikdy neměl a na vojně byl jako tyčka. Přibírat prý začal až po svatbě. Vážnost svého zdravotního stavu zpočátku zlehčoval, postupně si jej ale uvědomil. Kvůli problémům podstoupil i operaci kolene, a zhubnout tak pro něj byla nutnost. „Rád bych se dostal na nějakou rozumnou váhu. V současné době si pomalu nezavážu tkaničky a stříhání nehtů v mém případě připomíná potápěče – nadechnout, ustřihnout, vydechnout,“ popisuje Jiří. V jeho snažení jej podporuje nejenom manželka, se kterou jsou spolu 27 let, ale také jeho pět sourozenců. Ty přitom Jiří poznal teprve před pár lety – jako adoptovaný si dlouho myslel, že je jedináček, než své příbuzné našel.

Vzhledem ke zdravotním výsledkům, které kromě odborné poradkyně – lékařky Alice Hauptové – vyděsily i samotného Jiřího, měl tak hned od začátku nastavený přísný režim. Kromě všeho nezdravého – od uzenin, omáček, párků přes bílé pečivo až po kolu, které byl schopný vypít i 2 litry denně, měl zcela zapovězený alkohol. Chutě začal Jiří zahánět kysaným zelím, které pro něj bylo vhodnou a zdravou alternativou. Se sportováním musel ale kvůli prodělané operaci počkat. Fitness trenérka Hanka Kynychová mu doporučila pokračovat v rehabilitačních cvicích, zvýšila mu jen počet opakování a postupně přidala protahování páteře a pohybovou aktivitu na spalování kalorií – chůzi, kolo, plavání.

... a pak přišel šok!

K překvapení všech se z Jiřího stal nadšený sportovec. Ve svých 50 letech začal poprvé dokonce chodit třikrát týdně i do posilovny, kolo se stalo jeho běžným dopravním prostředkem a rotoped příjemnou kratochvílí. Aby Jiří dodržel doporučené stravování, začal doma navíc vařit sám, včetně pečiva či domácí šunky a sestavování týdenních jídelníčků.

Obstojí ale při nečekané zkoušce svých kamarádů, ochotníků z kunovického divadla, kteří na něj nastražili past v podobě uzenin, brambůrků a dalších lahůdek? A stane se jedním z nejdisciplinovanějších účastníků za celou historii pořadu?

Jiří má dnes zatím dole 27 kilogramů, a dostal se tak pod magickou stovku, kterou si přál.

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!

Malá ochutnávka z 2. dílu právě pro vás:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!