Michaela a její proměna z anorektičky v sebevědomou ženu

Michaela má doslova strach z jídla. Období přejídání střídá období hladu. Od 13 let, kdy trpěla anorexií, se nemůže zbavit pocitu, že jídlo je něco, co si nemůže dovolit. Chtěla by mít zdravý vztah k jídlu a kondici jako její přítel, sportovec, zatím však neměla pevnou vůli s tím něco udělat.
Z anorektičky sebevědomou ženou
Z anorektičky sebevědomou ženou
Hermína / Prima

reklama

Jak náročná byla její cesta za zdravým postojem nejen k jídlu, ale i sobě samé, uvidíte v oblíbeném pořadu Jste to, co jíte už v pondělí 10. dubna ve 21.30 na Primě.

Michaela Kudějová (30) z Českých Budějovic pracuje v oddělení péče o zákazníky. Váha ji trápila odmalička, ve třídě byla z holek prý vždy nejtlustší. Po rozvodu rodičů, kdy si připadala bezcenná, a s příchodem puberty přišel zlom a Míša přestala jíst. Anorexie ji dostala až na váhu 40 kilogramů, ale ona se stále cítila tlustá. V průběhu dvou let se jí povedlo z nemoci se dostat, a přibrat na 97 kilo. A opět byla nešťastná. Jíst pořádně neumí. „Já buď nejím a držím dietu, nebo se ´prasím´ a sním, co můžu, a pak je mi špatně. Když nejím, stejně myslím na jídlo. Jsem něco jako odnaučený kuřák. Vnímám to jako závislost, které bych se chtěla zbavit!“ říká Michaela odhodlaně.

S novým vztahem přišla i nová kila

Na začátku natáčení ukazuje ručička na váze 90 kilogramů. Dle slov Michaely je to také výsledek jejího společného života s přítelem Karlem, se kterým jsou spolu půl roku a mají rádi pohodu. Za tu dobu, jak sama říká – šťastného života, přibrala přes 9 kilo. Už jednou provždy by chtěla, aby se z jídla stal její přítel, nikoli zlý pán. A také by ráda zapracovala na své kondici a uběhla vysněných 10 kilometrů bez přestávky. Zatím sportuje jen nárazově a u ničeho dlouho nevydrží. Jediná záliba, kterou dotáhla do konce, je její tetování. S tím začala v 18 letech a dnes již na těle nemá téměř místečko, které by tetované nebylo, a ona je tak nepřehlédnutelná.

Jaký jídelníček je vhodný pro anorektičku?

Příprava jídelníčku pro Míšu trvala Petru Havlíčkovi déle, než je obvyklé u ostatních účastníků pořadu. Musel jej sestavit především s ohledem na fakt, že anorexie je nemoc, která zůstává u člověka „v paměti“. Míša je však odhodlaná a pevnou vůli prokáže v průběhu 4 měsíců natáčení ještě několikrát. Fitness trenérka Hanka Kynychová využila Míšina běžeckého snu a jako trénink na jejích vysněných 10 kilometrů ji přizvala i k závodu na 5 kilometrů na pražské Ladronce. Sportování 4x týdně přineslo ovoce, Míša je stále odhodlaná, i když jí plány, a to hned rovnou dvakrát, naruší stěhování. Ve vlastním domečku se ale zabydlí rychle a příprava zdravého jídla ji v nové kuchyni chytne natolik, že si své kuchařské výtvory i fotí. K jídlu tak nakonec našla cestu a přestala se ho bát.

Na začátku Míša neměla žádnou kondici, na konci uběhla 10 kilometrů v neuvěřitelném osobním rekordu a zhubla 14 kilo. Svým přístupem, odhodláním i motivací pokračovat dál odborníkům doslova vytřela zrak. Svůj život zcela překopala. I dál žije zdravě a na internetu svými recepty inspiruje nejen kamarádky. S Karlem se zasnoubili a čekají miminko. A Míša dnes říká: „Chci být zdravá a štíhlá maminka.“

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!

Uložit

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!