Úžasná proměna: Eva měla téměř metrák a nyní běhá závody

Eva, maminka tří malých dětí, celý život bojuje s váhou, která ukazuje 98 kilogramů. Sklony k obezitě zdědila po své mamince, která sama nosí téměř 130 kilogramů a má navíc i diabetes.
Eva Havránková
Eva Havránková
Hermína / Prima

reklama

K nezdravé stravě začínají mít blízko také Evy malé děti, a proto se rozhodla s kilogramy navíc jednou provždy skoncovat.

Jak její boj dopadl, uvidíte v oblíbeném pořadu Jste to, co jíte už v pondělí 3. dubna ve 21.30 na Primě.

Administrativní pracovnice Eva Havránková (33) z Brandýsku u Kladna je momentálně maminkou na plný úvazek. Své tři potomky přivedla na svět krátce po sobě. Syn Míša (6) a dcery Natálka (5) a Verunka (3 měsíce) jí dělají jen samou radost. Co ji už ale těší méně, je její zatím bezúspěšný boj s kilogramy, které po porodech nabrala. Kvůli běhání kolem dětí, péči o domácnost i rozestavěný baráček připravuje jídla často z polotovarů. Na její styl stravování si tak zvykly už i starší děti a zdravé jídlo jim přestává chutnat. Eva se i kvůli tomu rozhodla zhubnout. „Chci se líbit sama sobě a manželovi a cítit se dobře. Váha mě omezuje v ohýbání se, špatně se mi dýchá a moje koníčky jsou na bodu mrazu. Ráda bych žila plnohodnotný život bez omezení, hezky se oblékala, a hlavně bych ráda byla vzorem pro mé děti, aby věděly, že sport a zdravá strava je to pravé pro dobrý život,“ říká mladá maminka.

Se sportem opatrně

Eva už jako dítě snědla, co dostala na stůl. Máma jí nikdy nebránila jíst sladké, a ona tak už ve školce byla tlustá. A přesně to pro své děti Eva nechce a sama jim chce být příkladem. Velkou oporu má v manželovi, se kterým jsou spolu 13 let. Kdysi dělala fitbox, chodila do posilovny a milovala jízdu na kole, ráda by tak byla opět aktivní i s celou svou rodinou. Se sportem je třeba po třech císařských řezech začít ale postupně. Fitness trenérka Hanka Kynychová tréninkový plán proto konzultovala nejdříve s fyzioterapeutkou. Eva potřebuje na začátek hlavně balanční cviky zaměřené na posílení svalů pánevního dna a hlubokých svalů. Aby mohla cvičit, zapojil se alespoň na hodinu denně do hlídání dětí manžel.

Konečně na Boyardu

Úpravu stravování provedl Petr Havlíček s ohledem na fakt, že Eva je kojící maminka, a tak je potřeba myslet na miminko. Evu to nijak nepřekvapí a na hubnutí jde krok za krokem. Jejím cílem je dostat se do formy a zdolat QuickGame, tak zvaný český Boyard na Praze 15. O ten se v minulosti s manželem už pokusila, skončilo to ale fiaskem. Špatná kondice jí zabránila dokončit veškeré nástrahy. Jaké bude nakonec její překvapení, když jí při novém pokusu o jeho zdolání, do kterého se pustí s týmem JTCJ a manželem, bude podporovat i moderátor Libor Bouček? Deset úkolů v deseti komnatách vyžaduje vynikající kondici i týmového ducha. Jak to na druhý pokus Eva zvládne?

Po 4 měsících má Eva váhu nižší o 12 kilogramů a zmenšila se o 4 konfekční velikosti. Nadále hubne a vymýšlí speciální recepty na marmelády, vafle a buchty s minimem cukru. Zvládla rodinný výstup na Sněžku a na extrémním překážkovém běhu Spartan Race uběhla i s rodinou 8 km. A už trénuje na příští rok…

Podívejte se, jak to paní Evě šlo v čském Boyardu:

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!