7 otázek na Michala Dlouhého jako kapitána Exnera!

Michal Dlouhý se pro roli elegantního vyšetřovatele Exnera nejspíš narodil. Gentlemanství, kterým Exner oplývá, mu totiž rozhodně není cizí. Přečtěte si 7 odpovědí charismatického představitele Exnera.
Michal Dlouhý jako Kapitán Exner
Michal Dlouhý jako Kapitán Exner

reklama

Michal Dlouhý oplývá nejen charismatem výborného herce, ale i hlasem, jenž v českém znění zastupuje například Brada Pitta. Modrooký herec se blýskl i v hlavní roli seriálu Kapitán Exner.

Exner je elegán, jenž se rozhodně nesnižuje k pěstním soubojům, naopak mu sluší důvtip a vysoká inteligence spojená s nezvyklou hravostí vyšetřovatele.

Jaký je Exner podle Michala Dlouhého? A proč byl jeho kostým pomocníkem, ale zároveň ho proklínal? Máme odpovědi na 7 zajímavých otázek.

Jak byste představil svou seriálovou postavu?

Kapitán Exner je gentleman s velmi vytříbeným vkusem, člověk, který ctí určité zásady, diplomacii, a takových je dnes bohužel málo.

Jak se vám hrála role dnešního muže ve vždy dokonale padnoucím obleku a s bezchybně upraveným zevnějškem?

V naší profesi se říká, že kostým dopomůže vytvořit postavu (platí slavný výrok „Šaty dělají člověka!“). To znamená, že i oblek velmi pomohl. Je zajímavé, že při generálce dostanete například oblečení vandráka, a hrozně vás to v té roli posune. Když je kostým dobře zvolený, je to velká pomoc. I když nosit oblek v letních vedrech třeba třináct hodin denně, není nic příjemného.

Kapitán Exner - postavy
Kapitán Exner - postavy

Už jste se s kolegy v seriálu znali nebo jste se potkali až na place?

S Davidem Novotným jsme spolužáci z konzervatoře, s Honzou Vondráčkem jsme natáčeli Sametové vrahy, takže s ním už se známe taky dlouho. A s Vicou jsem se neznal. Spletl jsem si ji s její kolegyní.

Dozvěděla se o tom?

Já jí o tom řekl, aby věděla, jaký mám humor.

Máte rád detektivky?

Mám, je jich teď na obrazovkách poměrně dost, ale když je dobrá a chytrá, tak se podívám. I proto jsem přijal tuto nabídku, protože je jiná než ostatní. Není tam tolik krve ani honičky, spíš se musí přemýšlet hlavou. A to mě baví.

 
Kapitán Exner miluje krásná auta
Kapitán Exner miluje krásná auta

Znal jste knihy Václava Erbena, podle kterých se seriál točil, už před natáčením?

Jenom jejich filmové zpracování s Jiřím Kodetem a předtím s Jiřím Valou.

Nesvádí to člověka zpracovat postavu kapitána Exnera úplně jinak, nebo naopak bezděky opakovat to, co se vám ve filmu líbilo?

Vzhledem k tomu, že jsme museli dobu příběhů posunout do současnosti, je to trochu z jiného šálku. I když gros Exnera, jako je jeho oblek, auto, gentlemanství, to zůstává stejné, takže kdybych to zahrál alespoň z poloviny tak dobře jako pánové herci přede mnou, budu spokojen.

Sledujte ucelené případy Kapitána Exnera už od této neděle na Primě. Začíná ve 20.15.

Kapitán Exner (1) - upoutávka
Kapitán Exner (1) - upoutávka

reklama

reklama