Vica Kerekes v Exnerovi odmítla dublérku! Pro jakou scénu byla potřeba?

Osudová srážka! Přesně tak začala jiskřivá romance kapitána Exnera v podání Michala Dlouhého se seriálovou doktorkou Gabrielou Steinovou, kterou hraje Vica Kerekes. Zrzavá kráska málem skončila pod koly jeho exkluzivního kabrioletu. Naštěstí vyvázla s odřeným a naraženým kolenem.
Vica Kerekes měla ze svého hereckého kolegy v Kapitánovi Exnerovi respekt
Vica Kerekes měla ze svého hereckého kolegy v Kapitánovi Exnerovi respekt
archiv Prima

reklama

„Kapitán Exner projíždí ve svém kabrioletu městem, kochá se pohledem na raně podzimní ulice plné krásných žen a užívá si toho, že je ještě teplo a hezky. Vica Kerekes jako doktorka Steinová spěchá na tramvaj s nákupem, je neopatrná, nerozhlédne se a skočí pod kola Exnerovi, který ji málem přejede, přestože nejede rychle, protože je to policista, takže dodržuje předepsanou rychlost,“ prozradil Vít Karas, režisér Kapitána Exnera.

Michal Dlouhý jako gentlemanský kapitán Exner jí okamžitě nabízí pomoc a ošetření. „Je to vina prozřetelnosti, že tyhle dva dala dohromady. On ji nakonec nesrazí, zabrzdí včas, ale ona jak se lekne, tak spadne na zem sama. A okamžitě to mezi nima zajiskří,“ směje se režisér.

Podívejte se na celou scénu sami:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kapitán Exner (1) - Osamělý mrtvý muž 1/2

Točení bez dublérky

Vica Kerekes náročnou scénu hrála sama, bez dublérky. „Nedala se obalit, měla totiž sukni, byla jí vidět kolena, měla krátké rukávy, nedalo se na ní vůbec nic skrýt. Ale chtěli jsme, aby to bylo co nejvíce uvěřitelné a celou dobu jí vidět do obličeje. Nakonec musela padat opravdu bez jakékoliv žíněnky, podpůrných věcí. Vica to odpoledne padala a minimálně třicetkrát sebou flákla na zem, protože jsme scénu natáčeli ještě z různých úhlů,“ prozradil detaily režisér.

Herečka do natáčení šla tak naplno, že si odřela a narazila koleno. „Když se v následující scéně ošetřuje koleno peroxidem, tak to není namaskované, ale to je opravdové. Celou dobu tam byl kaskadér Petr Drozda, což je zkušený harcovník, který tam celou dobu vše koordinoval, aby k žádnému vážnému zranění nedošlo,“ přibližuje Karas detaily.

Jde o jednu z nejdéle natáčených scén seriálu. „Bylo to technicky nesmírně náročné, protože už jen umístit kameru na auto veterána, abychom neublížili ani autu, ani kameře ,nebylo nic snadného. Pak se musela scéna dobře nacvičit, aby tam Vica vběhla v pravou chvíli a to auto jelo určitou rychlostí, aby to opravdu vypadalo nebezpečně, to všechno opravdu zabralo několik hodin,“ prozradil režisér.

Další díl i s Vicou Kerekes uvidíte v neděli na Primě ve 20.15!

reklama

reklama