Poslední rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně a v katedrále sv. Víta. Pátek a sobota budou patřit českému umělci

Rozloučení pro veřejnost proběhne v pátek v Paláci Žofín, zádušní mše v sobotu dopoledne v Chrámu sv. Víta, kam bude vstup umožněn pouze pozvaným. Občané mohou mši sledovat na nádvoří nebo na Hradčanském náměstí na velkoplošných obrazovkách. Na oficiálních webových stránkách Karla Gotta a Pražského hradu byly zveřejněny konkrétní informace týkající se posledního rozloučení s nedávno zesnulým umělcem.
Karel Gott
Karel Gott
@gottkarel / Facebook

reklama

Rozloučení pro veřejnost v pátek 11. října

Veřejnost bude mít možnost naposledy se rozloučit se zpěvákem Karlem Gottem v pátek 11. října 2019 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Rakev se státními poctami za účasti čestné stráže Armády České republiky bude lidem dostupná od osmi hodin ráno do desíti do večera.

Občané budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy. Na webu jsou také fanoušci upozorněni na omezené parkování v centru Prahy a na uzavření Masarykova nábřeží od Národního divadla směrem k Mánesu, které se týká veškeré dopravy. Lidem je doporučeno využít městskou hromadnou dopravu.

Zádušní mše 12. října v katedrále sv. Víta

Zádušní mše za Karla Gotta, kterou odslouží kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český, proběhne v sobotu 12. října 2019 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kde bude rakev vystavena rovněž se státními poctami. Do katedrály už však budou mít přístup pouze pozvaní hosté.

Karel Gott v posledním rozhovoru pro Primu

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Karel Gott. Když ten, který spojuje, je „spojovateli“ a věrozvěsty pravdy a lásky napadán jak sršni. Pieta a respekt jen pro vybrané…

Veřejnost pak v případě zájmu bude moci sledovat průběh zádušní mše na III. nádvoří Pražského hradu a podle všeho i na Hradčanském náměstí prostřednictvím velkoplošných obrazovek. Přístup na III. nádvoří bude možný do naplnění možné kapacity výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od osmi hodin ráno.

Lidé musí počítat s tím, že vzhledem k předpokládanému vysokému počtu účastníků budou příchozí při vstupu do areálu z bezpečnostních důvodů procházet bezpečnostní kontrolou, kterou bude zajišťovat Police České republiky.

Poděkování za přípravu posledního rozloučení

Poslední rozloučení s Karlem Gottem připravuje jeho žena, paní Ivana Gottová, ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským, Úřadem vlády České republiky a Kanceláří prezidenta republiky.

„Rodina děkuje všem institucím, které pomáhají a s nimiž spolupracuje při přípravě posledního rozloučení s Karlem Gottem,“ píše se v závěru informací pro veřejnost k poslednímu rozloučení s českým umělcem.

reklama

reklama