Šlechtic s duší chlapce. Karla Gotta si připomněli lidé také na Slovensku

Úmrtí Karla Gotta zasáhlo také Slovensko. Naši sousedé připomínají, že byl i jejich zpěvákem. Jeho památku uctila bývalá hlava státu Andrej Kiska a současná prezidentka Zuzana Čaputová.
02.10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: SLOVÁCI SI PŘIPOMÍNAJÍ KARLA GOTTA: ZEMŘEL ČESKOSLOVENSKÝ POPOVÝ KRÁL
02.10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: SLOVÁCI SI PŘIPOMÍNAJÍ KARLA GOTTA: ZEMŘEL ČESKOSLOVENSKÝ POPOVÝ KRÁL

reklama

Karel Gott i na Slovensku vyprodával sály, i tam ho milovali a zpívali s ním. A on zase rád zpíval i se slovenskými umělci. S populární kapelou No Name nazpíval píseň Kto dokáže. „Profesionální přístup k práci versus životní nadhled. On když měl možnost si z nás vystřelit, i ze sebe, tak to udělal. Byl to šlechtic s duší chlapce,“ zavzpomínal na Mistra lídr kapely Igor Timko.

Zemřel československý popový král, symbol československé hudby, věčný Zlatý slavík. Tak o úmrtí Karla Gotta informovala slovenská média. Bývalý prezident Andrej Kiska poslal vzpomínku přes sociální sítě přímo z nemocnice, kde byl na operaci srdce.

 

Na mistra zavzpomínala také Zuzana Čaputová. „Karla Gotta jsem považovala za umělce, který ovlivnil mnohé generace lidí v Československu, nejen v České republice,“ uvedla slovenská prezidentka, která je v Praze na setkání prezidentů zemí Visegrádské čtyřky.

reklama

reklama