VIDEO: Jak to bude v pátek vypadat na Žofíně?

Desítky, ale možná i stovky tisíc lidí v se v pátek naposledy přijdou rozloučit s Karlem Gottem do paláce Žofín. I když do centra Prahy pravidelně míří velké davy turistů, na tolik lidí se musí Žofín i celá městská část připravit. Pro návštěvníky smutečního obřadu budou na místě nejen mobilní toalety, ale také Červený kříž.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor k pátečnímu rozloučení s Karlem Gottem

reklama

Parte, které oznamuje, že manžel, tatínek a dědeček - pro veřejnost ale hlavně legendární zpěvák - Karel Gott navždy odešel. Rodina ho dnes zveřejnila na webových stránkách. Potvrdila na něm také oba termíny rozloučení - páteční pro veřejnost a sobotní pro zvané. 

Karel Gott

Prima zařazuje mimořádné zpravodajství během rozloučení s Karlem Gottem

V pátek se brána na Slovanský ostrov k paláci Žofín otevře v osm hodin ráno. U vystavené rakve bude místo na květiny, pro hosty budou připraveny i kondolenční knihy. Jak před palácem, tak i v sále budou znít Gottovy písně. Rozloučení se bude účastnit Armáda ČR.

Desítky tisíc lidí budou čekat ve frontě, která povede okolo Národního divadla na druhý břeh řeky přes Most legií a pak po Janáčkově nábřeží. To, že se do Prahy chystá rekordní počet návštěvníků, dokazují i databáze hotelů, které hlásí téměř vyprodáno.

Další den - den státního smutku - už bude věnován pohřbu se státními poctami a zádušní mši jen pro zvané hosty, mezi kterými jsou kromě řady umělců i někteří politici. 

Karel Gott

Poslední rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně a v katedrále sv. Víta. Pátek a sobota budou patřit českému umělci

Veřejnost bude moci sledovat zádušní mši na velkoplošných obrazovkách na III. nádvoří Pražského hradu a na Hradčanském náměstí. Kde bude nakonec Karel Gott pohřben, zatím rodina neprozradila.

Během posledního rozloučení s Karlem Gottem budou policisté řešit nejspíš jen dopravní komplikace. Mnohem větší problémy ale očekávají až v souvislosti s večerním utkáním fotbalové reprezentace. Lístky na utkání mají téměř čtyři tisíce Britů. Zbytek bude zápas sledovat nejspíš v pražských restauracích. Aby toho policisté neměli málo, v centru metropole bude v pátek večer také probíhat videomapping na několika budovách. Této akce se každoročně účastní tisíce lidí.

reklama

reklama