Kateřina Veliká: Riskantní hru o trůn už nelze zastavit

Carevnin život se ubírá ke konci a spiknutí je na spadnutí. Petr III. by rád usedl na trůn. Dokonce má i plány na odklizení nepohodlné manželky do kláštera.
Kateřina Veliká (7)
Kateřina Veliká (7)

reklama

Děj 7. premiérového dílu seriálu Kateřina Veliká začíná v roce 1757. Petr se svěří svojí milence Voroncové, že až bude imperátorem, zbaví se Kateřiny uzavřením do kláštera. V té době nijak výjimečná cesta k „vyřešení“ nefungujícího manželství. 

Za zdmi paláce se však nic neutají. Petrův podlý plán vyslechne za dveřmi sluha kancléře Bestuževa a zprávu mu donese.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kateřina Veliká (7) - upoutávka

Dopis z fronty doručen

Zalesskij doručí dopis z fronty Bestuževovi. Je to jen prázdný papír, ale pro Bestuževa má velký význam. Z fronty se také vrátí Orlov. Se Zalesským se zase pohádají a poperou v hospodě a jsou zatčeni. Kateřina, která je těhotná, sdělí Bestuževovi, že chce jednat, má na své straně velitele Apraksina a hejtmana Razumovského. Proti ní však stojí předseda Tajné rady Šuvalov s bratrem senátorem, kteří podpoří Petra. Bestužev doporučí Kateřině, aby si získala gardisty. Orlov a Zalesskij jsou na její rozkaz propuštěni z vězení a gardisté dostanou vyznamenání za to, že bojují za Rusko. Tajemník Poniatowski řekne anglickému vyslanci Williamovi, že carevna Alžběta umírá.

Carevna umírá, boj o trůn se začíná hrotit

Na carský trůn má nárok Petr a jeho syn Pavel. Ve hře je ale ještě jedna varianta. Malý Pavluša by mohl být dosazen na trůn a Kateřina by se zatím stala regentkou. William rozhodne, že se zatím stáhnou do ústraní.

Kateřina porodí dceru Annu a Bestužev jí daruje rodinnou ikonu se svatou Kateřinou, svatým Pavlem a svatou Annou. Řekne jí, že nadešel čas konat. Kateřina si musí přes Poniatowského zajistit podporu polské šlechty. Poniatowski se o to chce pokusit, ale zdůrazní jí, že není král. Kateřina slíbí, že jím bude!  

Po smrti Alžběty Petrovny a korunovaci Petra III. se schyluje k převratu.
Autor: achiv FTV Prima/ Kateřina Veliká Po smrti Alžběty Petrovny a korunovaci Petra III. se schyluje k převratu.

Bestužev pošle svého sluhu s tajným vzkazem k Apraksinovi. Chce, aby se s armádou vrátil zpět. Šuvalovovi lidé však sluhu zabijí a dopis poslušně předají Petrovi. Petr zuří a přinese dopis o spiknutí carevně.

Apraksin, který dopis nedostal, přijede do Petrohradu doprovázený jen malou družinou. Senátor Šuvalov chce Apraksina zatknout a Kateřině oznámit, že je v domácím vězení. Úkolem pověří gardisty.

V ohrožení je i Kateřina, kterou se ovšem snaží varovat Zalesskij. Marně. Zprávu, že ji a Bestuževa chtějí zatknout, se mu k ní dostat nepodaří...

Premiérové díly seriálu Kateřina Veliká nepropásněte v úterý a v pátek ve 20.15 na Primě. 

Svatební šaty, korunovační róba a plášť jsou přesnými historickými kopiemi.

11 zajímavostí o pompézním šatníku pro carevnu Kateřinu Velikou a její dvůr

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!