KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (28) - Nový módní terorismus

Tak nám k terorismu islámskému, anti-islámskému, ultralevicovému, ultapravicovému, antižidovskému, antikřesťanskému, antipotratovému, antiglobálnětepelnému a zvířeckoprávnímu (a to jsme jich určitě pár zapomněli) přibyl terorismus veganský. Páchají jej mladí "životněstyloví extrémisté", jak si je pojmenovali západní neveganští žurnalisté.
veganské jídlo ilustrace
veganské jídlo ilustrace

reklama

Je to další klasa lidí, která nejen ví, co je pro všechny lidi na světě nejlepší, ale ráda by jim i zakázala vše, co nejlepší není. Třebas i násilím.

Dělají to z těch nejnoblesnějších motivů, s nimiž nikdo rozumný nemůže nesouhlasit. V tomto případě je to dokonce kombinace tří. Zachraňují planetu, ochraňují zvířátka, a ozdravují lidstvo.

Ale spěchejme se ujistit, že ne každý vegan je terorista a ne každý terorista je vegan. Jako u všech nadšeneckých spolků, politicky korektních hnutí, sekt a náboženství, většina je mírumilovná a umírněná a snaží se na svou víru přivádět ostatní přátelským vysvětlováním a zářným příkladem, čili dobrým PR. A spěchejme také každého ujistit, že účelem tohoto článku není vyvolat odpor k zelenině, ani k jejím poživatelům. Naopak, i tento článek doporučuje zeleninu a ovoce jíst co možná nejhojněji a pokládá každodenní spotřebu masa za postmoderní nezdravost, nebývalou ještě před dvěma generacemi, kdy maso bývalo sváteční luxus i v lépe situovaných rodinách. 

K veganství jako životnímu stylu a ideologii správného žití se přidává čím dál víc celebrit, patřících povětšině k těm veganům umírněným, neagresivním. Z různých pramenů se dá sestavit úctyhodný PR tým. Politici: Bill Clinton a Al Gore. Sportovci: tenisové hvězdy sestry Williamsovy. Zpěváci: Stevie Wonder, Beoyncé, Madonna. Herci: Natalie Portman, Benedict Cumberbatch, Jenifer Lopez, Woody Harrelson, Brad Pitt, Michelle Pfeiffer, Alec Baldwin, Demi Moore. Nejnověji též anglický komik z TV seriálu "Office" Ricky Gervais, ačkoli u něho si nejsme jisti, že to nebere jako recesi nebo vžívání se do nové role podle metody Stanislavského. Do královské rodiny nově přivdaná herečka Meghan veganku hraje během týdne a jiné stravy si dopřává o víkendu, jak přiznala v interview, hned vedle oznámení, že svému dítěti ponechá svobodu zvolit si gender, jaký bude dítě chtít. 

Vegetariánství, samozřejmé odjakživa třeba v Indii, je i v západní kultuře dobře zavedené, a mezi slavné vegetariány patřili Leonardo da Vinci, George Bernard Shaw a Adolf Hitler. To jen tak namátkou, jako doplněk často šířené teorie, že nepojídání masa má samo osobě blahodárný vliv na lidský charakter. Veganství je povýšením vegetariánství do vyšší - a dalo by se říct nadřazené - morální sféry, soudíme-li podle mediálně zaznamenaných útoků pravověrných veganů na restaurace, které omylem na veganskou pizzu zapomenou nedát i obvyklý plátek sýra. Jednu takovou skupina veganů připravila o kšeft tím, že na její webstránku systematicky pomstychtivě psala lživě negativní recenze. Byla to jedna z už 4 800 britských restaurací inzerujících veganské speciality, což si veganští zákazníci zřejmě vysvětlují jako závazek nabízet speciality jen veganské a žádné jiné.

Čistě veganské restaurace, místo aby jen dělaly čistou zeleninu, pro své zákazníky neschopné se vzdát vizuálního návyku na maso vyrábějí pokrmy z tofu nebo quornu umělecky propracované tak, že vypadají jako skutečné plátky hovězího nebo kachního, jako pravý hamburger, nebo dokonalé čerstvé krevety. Populární jsou „rybí prsty“ vypadající přesně jako ty ze supermarketového mrazáku, ale pojmenované jako “bezrybí prsty“, s dodatkem, že mají „mírnou rybí chuť“. Jak ji do bezrybího pokrmu propašovali, se nedozvídáme. 

Obětí veganské perzekuce se stal populární gastro-spisovatel William Sitwell, šéfredaktor magazinu anglického noblesního supermarketu Waitrose. Ten byl následkem nepřátelské veganské kampaně z místa vyhozen za to, že si z veganů často utahoval a hrozil jim "odhalit jejich pokrytectví" a dodal „ať si klidně poumírají hladem“. To bylo na šéfy Wairose přece jen už trochu moc, a Sitwella vyhodili, třebaže si mohli spočítat, že vegani tvoří sice rostoucí, ale stále neveliké procento jejich zákazníků. Tak všechny menšinové politické korektností vítězí nad normální většinou. Sitwell ještě dlouho poté dostával emaily typu „chcípni na rakovinu konečníku ty degeneráte“. Nebo „znásilníme ti ženu, spoutáme ji a vyřežeme jí genitálie“.

Kulinární autoři píšící o specialitách masných jsou v emailech napadáni a usmrcováni. Jedna restaurace v severní Anglii dostala 5 000 výhrůžných mailů, z toho 200 smrtelných, když na menu dala foie gras. Veganští teroristé pustoší dobytčí farmy, jatky a řeznictví. Ve Francii se teroristické útoky na řeznictví rozšířily tak, že řeznická federace musela požádat vládu o policejní ochranu.

Evropu obchází strašidlo veganismu. Česku zatím nehrozí. Češi jsou masožraví kabrňáci a budou si své šunky, čabajky, špekáčky, utopence, tlačenky, huspeniny, jitrnice a jelita bránit do poslední kapky prasečí krve. Ani si nevšimnou, že v nich už taky žádné maso není a nahradilo je něco, co jako maso vypadá. A půjde to „sametově“, bez násilí.

Kurasovy knihy najdete ZDE

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!