KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (32) - Odstartoval Nový Zéland spirálu teroru a kontrateroru?

Z hlediska principů západní demokracie samozřejmě nelze masakr v Christchurchi schvalovat, omlouvat, ani vysvětlovat jako hrubou záplatu na hrubý pytel. Zabíjení neozbrojených civilistů, jakýchkoli, kýmkoli, kdekoli a z jakýchkoli motivů je trestný čin hromadné vraždy, dokud mají v naší civilizaci platit civilizované zákony. Jen by se možná v zájmu objektivní informovanosti slušelo jej dát do širšího kontextu a perspektivy.
mapa muslimů ve světě
mapa muslimů ve světě

reklama

Do poloviny března bylo od začátku roku, tedy za dva a půl měsíce, zaznamenáno 359 útoků spáchaných muslimy. V průměru téměř 5 denně. Udály se v 32 zemích a zahynulo v nich 2 068 lidí, 2 046 bylo zraněno. Podrobné informace pocházejí ze dvou pramenů. Jedním je organizace Hindu Existence, která dokumentuje historii islámského dobývání Indie. Druhým je internetový archiv TheReligionofPeace (TROP), který se označuje za „pluralistickou, nestranickou webstránku zabývající se politickým a náboženským učením islámu,“ a také „násilnostmi a dysfunkčností vyplývající přímo z jeho suprematistické ideologie“. Není definována „ničími názory, pouze Koránem, hadísy a sírou, nepatří k žádné organizaci a neprosazuje žádné náboženství, ani k náboženství není nepřátelská“. A zdůrazňuje toto: „Ostře odsuzuje veškeré pokusy ubližovat muslimům kdekoli na světě kvůli jejich náboženství. Také odsuzuje veškerý vandalismus proti mešitám, včetně dětinského znesvěcování výtisků Koránu.“ Soustřeďuje se na události dokumentující, že „99% nábožensky motivovaného teroru je pácháno výslovně jménem tohoto náboženství“ a skutečnost, že „kde islám vládne, tam panuje systematická diskriminace a útlak jinověrců.“

A teď už něco z těch 359 útoků, které jsou namířeny nejen proti jinověrcům ale i proti samotným muslimům. Geograficky se rozprostírají od Rakouska, Německa a Nigérie po Thajsko a Filipíny. K těm nejsmrtelnějším patří: Rann v Nigérii 60, Baghuz v Sýrii 50, Pulwarma v Indii 49, Mahalibiya v Iráku 47, Augwan Gann v Nigérii 46, Baadž v Iráku 46, Kabra v Iráku 38, Kábul v Afghánistánu 36, Maro v Nigérii 32, Mogadišu v Somálsku 29. Evropa na tom v tomto období byla v mimořádné pohodě: Jedna mrtvola v Salzgitter-Lebenstedt v Německu a jedna mrtvola (ale s 38 bodnými ranami) v Amstetteru v Rakousku.

TROP udržuje archiv od roku 2009 a za těch 10 let zaznamenal (s příslušnými podrobnostmi místa, data, popisu události a počtu mrtvých a raněných) celkem 23 895 útoků ve 100 zemích s celkovým počtem mrtvých 165 935 a raněných 209 142. „Nejúrodnější“ rok byl 2014 se 3 007 útoky v 55 zemích, 32 844 mrtvými a 27 530 raněnými.

V kterých novinách a na kterých televizních stanicích jsme se o nich dovídali tak štědře, jako o Christchurchi? Alespoň o těch nejsmrtelnějších? Alespoň o jednom z nich?

Hindu Existence, v komentáři autora jménem Upananda Brahmachari, útoku v Christchurchi říká „Crusade“ čili křižácké tažení. A povzdechne si, že „jakmile se do sebe zase zatnou džihádisté s křižáky, můžeme se rozloučit se světovým mírem“. Ale pak na to jde matematicky:

“Pravda vítězí v Třetím Newtonově zákoně, že každá akce má svou vyrovnanou a opoziční reakci. Agresivní islámská expanze do neislámských krajů a džihádové invaze všude na světě vydláždily cestu křesťanské odplatě. Teď je to Haleluja proti Alláhu akbar. Křižáctví proti džihádu v nejnovější formě. Svět naráží na tuto islámskou krizi všude, kde islám útočí na nemuslimy a nutí je podřídit se mu, a vždy neguje a vymycuje víru a kulturu jiných. Ale protože Třetí Newtonův zákon vítězí jako pravda, tak jestliže muslimové nezastaví džihádský terorismus, antidžíhádské povstání bude zabíjet i obyčejné muslimy. Jestliže státy samy nezastaví islámskou rozpínavost nebo nedokážou eliminovat džihád, tak utrápení, vystrašení, truchlící a rozzlobení jednotlivci nastoupí cestu extrémismu a nebudou čekat na pomoc zkorumpovaných, lehkomyslných, nestranných a pokryteckých vládců. A taková bude budoucnost mnoha částí světa.“  

Indové to holt umějí bez servítku. Nezapomínají, jak jich za těch dlouhých krutých džihádových let muslimové povraždili 60 milionů, než to zastavila ta imperialistická chamtivá sobecká arogantní rasistická bezohledná kořistnická britská kolonizace. Pak to zase spustila, tím, že odtamtud odešla a nechala je na pospas vzájemnému vraždění. A všecko to zavinili ti zatracení křižáci.   

Kurasovy knihy najdete ZDE

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama