KOMENTÁŘ JANA VÍTKA: Aféra pedofila Epsteina. Mrtví nemluví

Kauza hrozí, že přeroste v politický skandál století v USA. Údajný miliardář a usvědčený pedofil, který zval slavné a bohaté osobnosti na sexuální hrátky s nezletilými dívenkami, šestašedesátiletý Jeffrey Epstein,  byl 23. července  nalezen ve své cele napůl udušený se známkami škrcení na krku.
Epstein a jeho "oběti"
Epstein a jeho "oběti"
koláž TV Prima

reklama

Nacházel se ve vězeňském zařízení pro teroristy a zvlášť  nebezpečné zločince, skrytém na neznámém místě v New Yorku, které si vysloužilo označení americký Gulag, Guantánamo a nejčastěji používanou přezdívku „Díra“. Vězení je nechvalně proslulé pro nelidské zacházení se svými chovanci a pro rekordní počet sebevražd. Proto jsou vězňové podrobeni každých čtrnáct dní preventivní psychiatrické kontrole, kterou Epstein už opětovně podstoupil, protože je ve v „Díře“ od svého zatčení 10. června. Čelí obvinění z obchodu s nezletilými děvčaty a kuplířství. Soudce ho odmítl propustit na kauci na dočasnou svobodu.

Podle vyšetřovatelů si Epstein přivodil zranění na krku sám, protože chtěl, aby byl převezen do nemocnice.  Jeho spoluvězeň Nicholas Tartaglione, odsouzený k smrti za vraždy, tvrdí, že si ničeho nevšiml a nic neslyšel, protože poslouchal hudbu ve sluchátkách a pospával. Nikdo jeho svědeckou výpověď nezpochybnil. Podivné, velice podivné. Vzhledem k tomu, že „Díra“ je vězení s nejvyšší ostrahou a videozáznam z cely dokazoval, že nikdo jiný do ní nevstoupil. Můžeme se tedy dohadovat, že ho pro výstrahu a jako výzvu k mlčenlivosti přiškrtil Tartaglione za nějaký příslib, například revize procesu.

Hrozí skandál století

Jisté je, že tentokrát  Epsteinův čas ještě nenadešel. Tento muž, který by mohl způsobit v Americe skandál století,  zlákal sliby a penězi stovky nedospělých dívek, které pak přiměl k sexuálním hrátkám a pohlavnímu styku s politiky, boháči a hvězdami z Hollywoodu. Hrátky, začínající erotickou masáží a hostinami,  se děly  v jeho luxusních sídlech v New Yorku a na Miami, na Ostrůvku orgií v Karibiku a v Boeingu, nazvaném Lolita Express. Přitom všichni věděli, že děvčátka jsou sexuálními otrokyněmi a některá neměla ještě třináct let.

Uveřejnili jsme o tom obsáhlý článek pod titulem Dívenky, politici a Epstein, z něhož připomínáme hlavní závěr, že aféra Epstein má všechny znaky velkého špionážního případu. Špičková natáčecí a zvuková zařízení, která Epstein používal pro záznam sexuálních scén mezi holčičkami a zralými muži, nasvědčuje, že šlo o profíckou operaci výzvědné služby, shromažďující vyděračské materiály. Vydírané osobnosti by v mnoha případech jistě přislíbily vše, aby se vyhnuly nežádoucí popularitě.  Říká se tomu nábor „vlivných agentů“.

Spojení s Mossadem?

Kardinální otázka je, která cizí výzvědná služba může mít spojence uvnitř americké státní administrace, kteří pomáhají krýt její dlouhodobé ilegálního působení v USA?

Izraelský Mossad, tvrdí bývalý analytik CIA Giraldi, protože v Americe žije početná židovská diaspora, jejíž příslušníci mají vysoká postavení ve všech sférách veřejného života a mohou nežádoucí skutečnosti zamést pod koberec.

Kdyby Epstein měl spojení s Mossadem, porozuměli bychom spoustě věcí. Především, odkud pochází zdroj peněz, které utrácel. Z veřejně přiznané činnosti finančního poradce to být nemohlo.

Jediným známým klientem byl miliardář Leslie Wexner, jemuž Epstein dělal správce  nadace. Podle časopisu Forbes miliardářem nikdy nebyl, navzdory luxusním nemovitostem, dvěma soukromým letadlům a okázalému životnímu stylu. Porozuměli bychom  také, proč Ghisliane  Maxwellová, dcera milionáře a izraelského špiona Roberta Maxvella českého původu, se stala jeho hlavní náhončí a pomocnicí: aby předávala izraelské tajné službě kompromitující materiály, fotografie, zvukové a obrazové nahrávky, jakož i osobní  informace o  Epsteinových nejcennějších společenských „kontaktech“.

Mezi nimi jsou samé velké ryby: Donald Trump, Bill Clinton, princ Bandar ze Saudské Arábie, Tony Blair, Ted Kennedy, John Kerry, David Rockefeller, Richard Branson, bývalý izraelský premiér Ehmud Barak, saudský král Salman a Edvard Rothschild. To jsou osobnosti, které prozatím byly odhaleny. Černý zápisník, který policie našla v tresoru v Epsteinově manhattanském sídle, obsahuje několik stovek jmen včetně hollywoodských hvězd jako je Woody Allen, Kevin Spacey a Alec Baldwin. Mnozí z nich mohli být „vytěženi,“ jak se říká ve špionážní hantýrce? 

JFK a Hoover

V politice je vydírání pomocí kompromitujících materiálů mnohem účinnější a spolehlivější nežli úplatky. Z nepřeberného množství možných příkladů v minulosti vyberme dva, které jsou málo známy.

Americký stát ve státě – takzvaný deep state - měl „špínu“ na Johna F. Kennedyho v podobě fotografií potvrzujících řadu jeho mimomanželských pohlavních styků. Historici soudí, že zřejmě posloužily k tomu, aby v presidentských volbách v roce 1960 náhle a neodůvodněně změnil své rozhodnutí a místo umírněného Huberta Humpreyho jmenoval kandidátem na úřad vicepresidenta jestřába Lyndona B. Johnsona, podporovaného vojensko-průmyslovým komplexem. Kennedy i Humprey chtěli stáhnout americké vojenské poradce z jižního Vietnamu a skončit pomoc tamnímu režimu. Když se po vraždě JFK usadil Johnson v Bílém domě, vyslal tam první bojové jednotky. Pak využil falešného incidentu v Tonkinském zálivu a neustále zvyšoval jejich počet, takže na konci jeho mandátu bojovalo ve Vietnamu víc jak 125 000 amerických vojáků. Zbytek je historie.

Dlouholetý ředitel FBI Edgar Hoover žil celý svůj život jako přísně utajovaný homosexuál. Americká mafie o něm a jeho milencích sbírala „špínu“ a údajně měla také dokumenty, které potvrzovaly, že jeden z jeho předků byl černoch. V těch dobách jedno bylo trestné, druhé společensky nepřijatelné. Mafie použila tyto škraloupy, aby přiměla Hoovera zavřít nad její činností obě oči. Proto nedal agentům FBI za úkol potírat organizovaný zločin. Proto  shromáždil 25 milionů osobních spisů občanů, z nichž drtivá většina se týkala Američanů podezíraných z komunismu a jiných odpůrců zřízení, a mnohem méně kriminálníků a gangsterů.

Prázdniny mafiánů trvaly téměř třicet let. Až president JFK a jeho bratr Bob ministr spravedlnosti prosadili radikální obrat v činnosti FBI. Neskrývali se s tím, že chtějí Hoovera z funkce odstranit. Zabránila jim v tom násilná smrt.

 „Špína“ nad zlato

Mít na politiky a osobnosti na vedoucích místech řízení společnosti „špínu“, je dnes o to důležitější a cennější, že to jsou často lidé, vybraní pro jejich osobní oblíbenost u veřejnosti a obvykle snadno manipulovatelní. Dosadit takové lidi do vedoucích funkcí představuje riziko, že nebudou poslušní hlasu svých mecenášů. Jeden z prostředků, jak tomu zabránit je vybrat ty, kteří jsou tak zkompromitováni, že se nemohou nikdy osvobodit, a sami vědí, že nosí na sobě sebevražednou vestu svých prohřešků, když ne zločinů. V nadsázce lze říci, nebo spíše dát radu začínajícím ctižádostivcům v politice, aby napřed spáchali ohavný přečin anebo měli nemanželské dítě a zaonačili to tak, aby se o něm dozvěděli ti, kdo tvoří šedou eminenci moci, a tím si zajistili rychlý politický vzestup.

Z historie víme, že meteorická kariéra Woodrova Wilsona začala po té, co zámožný židovský bankéř Samuel Untermayer koupil dopisy, které jako ženatý muž napsal své dlouholeté milence. Wilson, který  v roce 1910 řídil univerzitu v Princetonu, se za rok stal  guvernérem v New Jersey a za další rok presidentem Spojených států. Do roka a do dne po svém zvolení  podepsal kontroverzní zákon, jímž se zřizovala Federální reservní  banka, kterou vlastnili přední židovští  bankéři J. P. Morgan, John D. Rockefeller a Kuhn, Loeb & Comp. Usurpovala si právo vydávat peníze a dělá to dodnes.

Mrtví nemluví

Jména v Epsteinově černém zápisníku sama o sobě mnoho neznamenají, ale mohou být stopou k výbušným hypotézám. Potvrdit, anebo vyvrátit je může jenom Jeffrey Epstein. Jeho svědecká výpověď, když k ní dojde, bude mít podobu třaskaviny hozené do nejvyšších sfér americké a potažmo světové politiky. Mohl by stanout před soudem a vypovídat?.

Ano, ale jedině za předpokladu, že uzavře s obžalobou dohodu, že smlčí, co se musí smlčet v takzvaném vyšším zájmu, výměnou za menší trest než čtyřicet pět let natvrdo, stanovených zákonem za zločiny, z nichž se má zodpovídat. Když soud dobře skončí, může očekávat, že po určité době ho zabije za privilej nebo úlevu některý z vězňů, anebo zemře na srdeční zástavu.

Když neuzavře dohodu, může se stát, že jednoho dne ho dozorce nalezne v cele bez života. Ohledavač mrtvol prohlásí, že to byla sebevražda. Nejspíše z výčitek svědomí, napíší noviny.

Jeffrey Epstein je muž, který  ví příliš mnoho o příliš mnohých mocných lidí, že je hrozbou pro současný americký řád. Může také prozradit příliš mnoho o těch, kdo ho řídili, financovali a chránili. Je to muž, který se s tímto břemenem vleče životem s tetelící se nadějí, že v případě nejvyššího ohrožení své vědomosti smění, a že se stanou pojistkou spasení. Není prvním ani posledním. Zkušenost ale ukazuje, že jedinci jeho druhu a v jeho situaci se vždy mýlili. To břímě je jejich zatracením. Mrtví nemluví.

Autor je český novinář žijící v Ženevě

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama