KOMENTÁŘ JANA VÍTKA: Rozbít a zamést!

Skandál ohrožující americkou elitu smrtí pedofila Epsteina nekončí.
Epstein, newyorská věznice
Epstein, newyorská věznice
foto a koláž youtube

reklama

Když očití svědci vraždy Johna F. Kennedyho v Dallasu začali tvrdit, že dva výstřely přišly zpoza palisády na stráni před presidentovou limuzínou a tím  ohrozili oficiální vyprávění, že smrtící kulku vystřelil Lee Oswadl ze čtvrtého patra budovy knižního skladu napravo od Jilmové ulice na Dealay Plaza, tehdejší ředitel CIA John Foster Dulles vydal rozkaz ve smyslu, chlapi, tak s tím, sakra, něco udělejte a hněte sebou.

Chlapi sebou hnuli, označili  nepohodlné výpovědi za spiklenecké teorie, které je nutné odmítnout a umlčet. Atentát na JFK nafilmoval osmimilimetrovou kamerou Abraham Zapruder. Na pásce je 486 snímků a na dvou je zcela jasně vidět jak hlava JFK zasažená zpředu poskočila dozadu. Kvůli nim byl film zavřen do tresoru a dostal se na veřejnost až v roce 1968 zásluhou prokurátora Jima Garrisona.  Režisér Oliver Stone  o tom natočll v roce 1991 hraný dokument  J.F.K  a Zapruderův film je na Youtube. Přesto řada lidí je dodnes přesvědčena, že Lee Oswald byl jediným střelcem, protože vše jiné bylo označeno jako konspirační teorie.

Tato nálepka nejen zastrašuje a znehodnocuje svědectví, ale také potlačuje pochybnosti o oficiální pravdě. Je těžkou Bertou ve válce o lidskou mysl a pro mnohé má váhu konečného odsuzujícího argumentu. Jakmile je vynesen, už nemá smysl se dál bavit,  případ je uzavřen. Obvinění, že někdo je konspirativní teoretik, přináší dnes podobné následky, jaké  ve středověku měla klatba za kacířství. Co byl Jan  Hus, když ne náboženský teoretik, který zpochybnil praktiky katolické církve?

Měl  Epstein pomocníka?

Jeffrey Epstein představoval informační bombu ohrožující bohaté a mocné pedofily. Až do chvíle, kdy vešlo ve známost, za jakých okolností zahynul v cele newyorského vězení s nejvyšší ostrahou, většina lidí buď věřila oficiálnímu vyprávění o sebevraždě  anebo mávla nad Jeffreym rukou… inu,  byl to darebák, má, co si zaslouží. A to navzdory tomu, že by všichni Američané jistě uvítali, kdyby stanul před soudem a vypovídal, neboť pak by možná mohlo dojít k čistce v nejvyšších patrech řízení země.

Ale vše se změnilo, když jsme se minulou středu dozvěděli, že jeden z dozorců, kteří měli střežit Epsteina během osudné noci, je zaměstnancem správy  věznice a noční směnu ve vězení vzal jako melouch, aby si přivydělal. Podle  zprávy vyšetřovatelů mu sekundovala  šichtami k smrti znavená kolegyně. Slovo dalo slovo, vypnuli monitory, a oba zavřeli obě oči. Bylo půl třetí v noci. Když je v půl šesté ráno otevřeli, hned běželi k Epsteinově cele a našli ho oběšeného. Ještě stačili zfalšovat záznamy, že kontrolovali celu, jak měli, každou půlhodinku, než tu nepříjemnost oznámili vrchnosti. Podivné, těžko uvěřitelné, ale budiž.  

Epstein byl v cele s hladkými stěnami, u stropu nebyla lampa, na níž by mohl upevnit provaz. Kde jej vzal? Upletl z prostěradla. Jak se mu to podařilo, když bylo ze zvláštní látky, stejně jako jeho oděv, jejíž pevnost se rovnala jemnému papíru právě proto, aby nemohla posloužit k sebevraždě? Vyšetřovatele usuzují, Epstein mohl uvázat provaz na horní palandu, dát smyčku na krk, poklesnout v kolenou a tlačit hlavou směrem dolů, jinou možnost neměl. Každý psycholog vám řekne, že při tak bolestném a pomalém odchodu na onen svět sebevětší odhodlání vzít si život ustoupí pudu sebezáchovy, který je ze všech lidských instinktů nejsilnější… leda, že by mu někdo pomáhal jej překonat. 

Výsledek soudní pitvy, zveřejněný minulý pátek, nasvědčuje, že Epstein zahynul smrtí pověšením (ačli stejné stopy zanechává rdoušení).  To nepřekvapuje. Pitva JFK také potvrdila, že smrtící zásah přišel zprava a v jiném úhlu než na Zapruderových snímcích.

Skandál se vrací

Neuvěřitelně neskutečné okolnosti Epsteinovy smrti mají bumerangový účinek. Řady vyslovených kacířů houstnou. Tenor diskusí se přesunul z dobrovolné smrti k násilné. Ta vede k otázce, kdo ji objednal a proč. Objevují se jména předních politiků obou stran. Skandál, který vražda měla potlačit, se zadními vrátky vrací.

Změna ve veřejném mínění přiměla vládnoucí elitu k tomu, aby dala rozkaz poslušným sdělovacím prostředkům jakékoli pochybnosti rozstřílet a pak zamést do díry zapomnění. Do války o mysl lidí, byla zasazena těžká Berta, spiklenecká teorie.  

„Jeffrey Epstein: Jak se šíři spiklenecké teorie po finančníkově smrti,“ mohli jsme v uplynulých dnech číst na BBC. „Epsteinova sebevražda: spiklenecké teorie ukazují, do jaké míry je náš informační systém otráveny,“ napsal deník New York Times. „Konspirační teorie letí internetem na vlnách Epsteinovy smrti,“ varoval The Wall Street Journal. „Finančníkova smrt zklamala oběti, spustila konspirační teorie,“ přidal se ke smečce vládou financovaný Voice of America.

Skutečnost, že občané nemohou brát v potaz tak pochybné události jakou je smrt  Jeffreyho Epsteina a hledat, kdo z ní má prospěch aniž by nebyli ocejchováni a vyobcováni, je velmi špatné vysvědčení pro společnost. Představuje neklamné znamení, že je ve skluzu do totalitárního zřízení orwellovského typu.

Průzkum veřejného mínění uveřejněný o minulém víkendu ukázal,  že téměř každý druhý respondent je přesvědčen, že Epstein byl zavražděn. Tři další z každých deseti dotázaných váhají. Ministr spravedlnosti William Barr slibuje, že vyšetřování skandálu bude pokračovat prostřednictvím žalob byvších Lolitek o odškodnění a kriminální žaloby proti Epsteinově ex-milence, hlavní náhončí a spolupachatelce Gislaine Maxwellové. Je zatím na svobodě a ještě žije. 

Na tom, zda Barrův slib se stane skutečností nebo vyšumí, bude záviset hodnověrnost celého amerického právního a justičního systému. Jestliže nestrannost a nezávislost znovu prohraje, mnoho Američanů mu přestane věřit navždy.

 

Názory publikované v této sekci  nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!