KOMENTÁŘ JANA VÍTKA: Spasitelství devatenácti amerických měst a léčba Trumpem

Co si počít s malou kočičkou, když dělá loužičku, kde se jí zachce? Namočíme jí do ní párkrát čumáček. Je to babský recept, který zabírá.
Bezdomovec v Los Angeles foto youtube
Bezdomovec v Los Angeles foto youtube

reklama

Odvykací kúry nejsou žádné žůžo. V Praze bývala zlopověstná léčebna pro alkoholiky, kterou manželky strašily své pijany řkouce: „Ty jednou skončíš u Skály!“

Kdo viděl film Francouzská spojka, ten si možná vzpomene na scény utrpení, když se Gene Hackman dostává z drogové závislosti. Je zavřený v kobce, zmítá se v křečích a vydává chrčivé a písklavé zvuky jako, kéž jemnocitné duše prominou, podříznuté podsvinče. Brr. Otřesné. Za ten herecký výkon měl dostat Oscara.

Psychologové definují závislost jako stav, kdy je někdo podmíněn nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje, nebo si to myslí, že ji potřebuje, ke své existenci. Může to být cokoli, od návykových látek, přes televizi a počítačové hry až k ideologii a různým komplexům.

Devatenáct amerických měst trpí komplexem spasitelství, vyvěrajícím z falešného humanismu a živeným liberální ideologií. Prohlašují se za útočiště pro ilegální přistěhovalce, Sanctuary Cities (viz graf). To znamená, že je nezatýkají, jak káže federální zákon, a chrání před deportací.

Nikdo přesně neví, kolik nežádoucích cizinců se skrývá nejen v těchto městech, ale v celé Americe. Je to jako bychom chtěli spočítat brambory v sépiové černi sklepa. Zkusmé odhady se pohybují mezi 20-30 miliony. Mnozí z nich pracují za hladové mzdy, nic jiného jim nezbývá.

 

--------------------------

Ilegálové jsou „přínosem pro ekonomiku“, podle obhájců otevřených hranic. Z jejich přítomnosti bohatnou zaměstnavatelé, ale chudnou kolektivity. Obce, města a státy musí platit veřejné služby, které ilegálové používají a zneužívají. Účet je mastný. Podle prezidenta dělá sakumprásk 250 miliard dolarů ročně.

-------------------------

 

Ale, prosím vás, kdo věří Trumpovi? Oproti tomu údaje imigrační a hraniční policie jsou přesné a nepochybné: během posledních dvou let bylo zatčeno 266 000 ilegálních přistěhovalců (1). Téměř 100 000 z nich je obžalováno z násilných napadení, 30 000 ze znásilnění a 4.000 z vraždy. 

Co mají azylová města společného, je, že jejich primátoři či starostové, jakož i všichni vrchní radní jsou demokraté. Jako takoví musí být proti všemu, co jde z Bílého domu, i kdyby to bylo varování před tsunami, což svým způsobem nezákonná imigrace je. Pod vlivem svých komplexů a ideologie bratrství bez hranic otvírají městské brány a náruč ilegálům. Doposud jenom slavnostními prohlášeními a sliby, co po zajících skáčou.  Americký prezident jim nyní nabízí možnost naplnit slova činy.

USA - spasitelská města
USA - spasitelská města

„Vzhledem ke skutečnosti, že demokraté odmítají změnit naše velmi nebezpečné imigrační zákony, opravdu uvažujeme o tom, že převezeme zadržené ilegální přistěhovalce z uzavřených míst do  azylových měst,“ prohlásil 12. dubna  Donald Trump.  „Radikální levičáci vždy, jak se zdá, chtěli mít otevřené hranice a otevřenou náruč - toto opaření by je mělo učinit šťastnými.“

Stalo se, co se stát muselo. Demokraté, Zelení, celá krajní levice šli do vývrtky.

„To je nezákonné,“ rozhořčil se newyorský primátor a demokrat Bill De Blasio. „Zcela jasně nezákonné. Sejdeme se před soudem,“ vyhrožoval Trumpovi, „tam ti to nandáme.“

Kalifornský guvernér, demokrat Gavin Newsom označil Trumpův návrh za neamerický, idiotský a nemorální. „Použít imigranty jako piony v politickém divadle ukazuje, jak hluboko lidská bytost může klesnout. A je smutné a tragické, že ta lidská bytost je prezident Spojených států.“

Třetí nejvlivnější politická osobnost v Americe, Nancy Pelosi, demokratická předsedkyně Kongresu, prostřednictvím své mluvčí prohlásila:

„Rozsah vládního cynismu nemůže být přeceněn. Použít lidské bytosti - včetně dětí - jako figurky v jejich křivácké hře věčného strachu z imigrantů a jejich démonizaci je opovrženíhodné a v některých případech kriminální.“

Pelosi zastupuje v Kongresu San Francisco, o němž jsme v mládí zpívali: Když jdeš do San Francisca, měj květiny ve vlasech, když jdeš do San Francisca, potkáš tam nějaké příjemné lidi… (1). Dnes se v novinách píše o Friscu jako o „shithole“ (2). Otevřeným městem prochází ročně víc jak 20 000 bezdomovců, z nichž mnoho je ilegálů, a 8 000 žije trvale na ulicích, podle odhadu tamního úřadu pro bezdomovce. Téměř polovina z nich droguje. Po ulicích se povalují odhozené jehly a vzduch je zamořen lidskými výměšky. „Tolik výkalů na chodnících v mém mládí nebylo,“ postěžoval si primátor London Breed, ale zrušit statut azylového města se neodváží.  Dnes platí, když jdeš do Frisca, vezmi si kyslíkovou masku a deodorant.  Pelosi už dávno sídlí ve Washingtonu, a když si odskočí do svého milovaného města, bydlí ve zlaté klícce na pobřeží, vdechuje slanou vůni vody a nechává se ovívat životodárným vánkem Pacifiku, Kongresman Benni Thompson (D), který předá výboru pro vnitřní bezpečnost, přizvukuje: „Nevidím žádnou zákonnou cestu, jak poslat ilegální migranty do azylových měst.“

Jak by prezidentův návrh mohl být nezákonný, opovrženíhodný, idiotský a dokonce kriminální! Vždyť sami demokratičtí politici programově vítají další imigraci jako pokračování národní tradice a projev všelidské soudržnosti;  proto podporují azylová města. Jestliže opravdu věří tomu, co hlásají, budou mít příležitost to dokázat. Jinak co si o nich člověk pomyslí?  Že činí jiným, co nechtějí, aby jiní činili jim? Že jsou prospěcháři a pokrytci?

Ti chytřejší političtí živočichové se dali na úprk vpřed.  Prvním z nich byl byvší šéf Obamova štábu Rahm Emanuel, který jako výslužku dostal chicagskou radnici.  „My bychom  ty migranty uvítali s otevřenou náručí, tak jako jsme uvítali syrské uprchlíky a Portorikánce po hurikánu Maria anebo Rohingy, kteří prchali z Burmy před genocidou.“

Krásná slova, vznešené odhodlání. A čistá demagogie bez přívlastků. Syřané, Portorikánci, Rohyngové byli, s prominutím, čůrky ve srovnání s veletokem, který míří do USA z Latinské Ameriky. Ta je pro Spojené státy srovnatelným rezervoárem bídy a beznaděje jako subsaharská Afrika pro Evropu. Jen v prvních měsících letošního roku přišly desetitisícové karavany migrantů z Hondurasu a další se chystají na cestu z Nikaraguy, El Salvadoru a Guatemaly, které už půl století vycucává American Fruit Company.

Po Emanuelovi další demokratičtí vůdcové chytili vítr. Téměř ze všech azylových měst slyšíme stejný refrén. Pošlete je, my se o ně postaráme. Přitom značná část z padesáti milionů chudých Američanů víc jak milionu bezdomovců, živoří právě v městech pod jejich správou.

Kdyby Trump nechal přivést do New Yorku sto tisíc ilegálů, ztratili by se bezmála v devítimilionové metropoli jako hrstka písku rozhozená v poušti. Pro sociální služby, které skomírají na úbytě, by to však byl úder na plexus. Primátor Bill de Blasio by se ocitnul v situaci zadluženého švýcarského sedláka, který se v zoufalství rozhodne, že odnaučí své dvě stračeny žrát, aby ušetřil. Dává jim míň a míň, až jednoho dne odmítnou píci. Svolá sousedy, aby se šli na ten zázrak podívat. Ve stáji najdou dvě kravky kost a kůže bez známek života.  

Demokrat Cory Booker, který doufá, že porazí Trumpa v prezidentských volbách, v rádiovém projevu připustil, že přesun ilegálů do azylových měst by mohl způsobit sociální problémy a „učinil Ameriku méně bezpečnou“. Tu upřímnost je třeba ocenit,  i když víme, že jde o výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Je vůbec nějaká naděje, že Trumpova léčba by mohla zabrat? Ne tak spolehlivě jako babský recept pro kočičky, to ani náhodou, ale třeba jen jako ten strašák se Skálovým ústavem pro alkoholiky.

Jiskřička naděje svitla tam, kde ji nikdo neočekával – v šoubyznysu. Zavilá odpůrkyně Donalda Trumpa, diva a bohyně popu  Cher, vyslovila pochybnost, že Los Angeles by bylo schopno ubytovat a živit  ilegální přistěhovalce.

„Chápu potřebu pomáhat potřebným migrantům, ale MÉ MĚSTO NEPEČUJE O SVÉ VLASTNÍ. CO S TĚMI PADESÁTI TISÍCÍ PLUS OBČANY, KTEŘÍ ŽIJÍ POD HRANICÍ CHUDOBY A HLADOVÍ! Když můj stát KALIFORNIE se nemůže postarat o vlastní (mnozí jsou VETERÁNI), jak by to mohl udělat pro JINÉ!“, napsala 16. dubna na Twitteru.

Předáci demokratické strany jsou i nadále teflonoví. Pro ně platí: Bijme Trumpa kdekoli, kdykoli, ať to stojí, co to stojí. Na nic nehleďte, ohled na nikoho neberte. Zaslepenost je trest boží.

Psychologové říkají, že léčba ideologické závislosti a spasitelských komplexů vyžaduje zvláštní přístup a péči.

Což třeba zkusit odvykací kúru, kterou prošel Gene Hackman?

---

KONTRAPUKNT:

Co když Trump nechce poslat ilegály do azylových měst? Co když jeho záměrem je odhalit pokrytectví demokratů a jejich souputníků?

V tom případě může vypnout svou čackou hruď, zasalutovat a prohlásit – úkol splněn!

---

 

 

 

(1)  266,000 aliens arrested in the past two   years .www.washingtonpost.com/.../266000-aliens-arrested-in-the-past-two-years-the-

(2) text  John Philips :

« If you're going to San Francisco, be sure to wear some flowers in your hair, If you're going to San Francisco, you're gonna meet some gentle people there… « 

(3)   "It's A Literal Shithole" - San Fran Sees Over 16,000 'Feces Complaints ...

https://www.zerohedge.com/.../its-literal-shithole-san-fran-sees-over-16000-feces-com...

 

Autor je český novinář žijící v Ženevě.

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama