KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Členové ODS opakovaně vyzývají k vraždění politických oponentů aneb slušná ODS Petra Fialy. Ozve se státní zástupce Pavel Zeman?

Slušnost, kterou se ohání Petr Fiala, je v ODS zřejmě relativním pojmem. Jak jinak si vysvětlit opakované vyzývání k „utracení“ a ke „kulkám“ pro politické oponenty z úst starosty Řeporyjí Pavla Novotného? K němu se přidal stranický kolega a zastupitel Martin Lang, který poslance hlasující pro zdanění církevních restitucí (ať už si o nich myslíme cokoliv) nazval smradlavými prasaty, které je dovoleno zabíjet, a že prezidenta „je nutné podřezat jako svini“. Kde je státní zástupce Pavel Zeman, který byl tak aktivní při snaze potrestat uživatelku Facebooku za projev nenávisti vůči skupině osob? Proti migrantům se nesmí, ale proti českým poslancům a prezidentovi ano?
Petr Fiala s podporovateli
Petr Fiala s podporovateli
@petr.fiala1964 / Facebook

reklama

Zastupitel za ODS v Jesenici u Prahy Martin Lang ve svém příspěvku na FB napsal (přičemž šlo dle jeho slov o nadsázku):

Příspěvek Martina Langa na FB
Autor: Reprofoto: Parlamentnilisty Příspěvek Martina Langa na FB

Žlučovitá nenávist, vulgarismy a výzvy k vraždění poslanců a prezidenta jako nadsázka?

„Lze si stěží představit razantnější projev nenávisti, než je projevení touhy po takto brutální fyzické likvidaci specificky vymezené skupiny jedinců,“ uvedl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Ale pozor, nikoliv k tomuto příspěvku, ale dřívějšímu komentáři ženy, která reagovala na zprávu o rodinách migrantů nalezených v kamionech mezi nákladem zboží a následně umístěných do autobusů: „A my na ně budeme platit... proč ty autobusy radši nezapálili.“ (Zdroj)

Slyšíte? To ticho! To mlčení „elit“, nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nevyjímaje! Přitom napsat Langova slova někdo z SPD či KSČM vůči některému ze samozvaně demokratických politiků, tak by ČT jela jako kolovrátek debaty s pohoršenými politiky a politology, politická neziskovka Milion chvilek pro(ti) demokracii by svolávala od rána do ulic, Mirka Němcová by zlomeným hlasem lkala na barikádách, kde by ji podpírali v tibetské vlajce zahalený Miroslav Kalousek spolu s Petrem Pithartem a Michaelem Kocábem.

Jaromír Jágr s pravicovým populistou z Primy

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Jágr v klatbě. Aféru „Nohavičok“ střídá „Jágrgate“. Pálení hokejových kartiček a dresů s číslem 68 za 3, 2, 1...

Se zajímavým postřehem přišel i jeden z diskutujících pod článkem o tomto případu. Řada občanů, politiků a jiných mluvících hlav soudila SPD na základě konání důchodce Baldy (který kácel stromy na vlakové tratě, aby upozornil na riziko migrace). A to byl pouze fanoušek strany. Kdežto Martin Lang je členem ODS a zastupitelem v Jesenici u Prahy a opakovaně se podobně vyjadřující Pavel Novotný starostou Řeporyjí. Takže nyní předpokládám, že ti stejní lidé včetně zavedených redaktorů z ČT, Respektu a ostatních Bakalových médií budou soudit celou ODS na základě těchto dvou – s prominutím – psychopatů.

Připomeňme si rovněž slušnost, kterou v ODS reprezentuje Pavel Novotný:

 

„Osobně jsem se vyjádřil, že by bylo nejlepší jej (poslance Volného z SPD; pozn. komentátora) utratit. Je to rasista, homofob, tedy duševní mrzák, k tomu se v Ostravě obohacuje na nejchudších, ve Sněmovně se chová jako hulvát a hlavně je to podporovatel Tomia Okamury, že. Já bych mu dal poslední cigáro a utratil jej, co s takovým, pro společnost naprosto zbytečným jedincem.“ (Zdroj)

„Rád bych na tomto místě, přes své postavení starosty MČ, veřejně prohlásil, že na svou čest a svědomí slibuji, že přežiji-li pány poslance Okamuru a Volného, odeberu se a pomočím jejich hroby.“ (Zdroj)

„Strašně bych si přál, aby umřel. Je to zrůda, soudní spravedlnost na něj nestačí,“ řekl zase Xaverovi Veselému v XTV k Marku Vítovi.

„Podívejte, takový syrský – zdůrazňuji ekonomický – migrant naší republice prospěje mnohem více, asi tak třikrát, než typický bílý debil - rasista. Proč je neměníme? Němci i Češi a další národy by měly za každého uprchlíka posílat do Asie a Afriky tři bílé debily, a jak by tu bylo krásně. Oni by tam chcípali a tím by vlastně i ten IS vykonal něco dobrého.“ (Zdroj)

Fiala s Kuberou se ohánějí slušností. Mají na mysli tu Langovu, nebo Novotného?

Řekl bych, že slova Martina Langa a Pavla Novotného, kteří zastávají zastupitelské funkce za ODS, jsou výrazně v protikladu s řečmi předsedy ODS Petra Fialy a předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). Je zajímavé vidět, že „hulvát a nekamarád“ Václav Klaus ml. nereprezentoval hodnoty ODS, zatímco výše zmínění psychopati jejími hodnotami „slušnosti“  jen překypují.

„Žijme podle hesla ‚žít a nechat žít‘ a s vědomím, že slušnost není slabost,“ řekl předseda horní komory v novoročním projevu.

„Já pokud chci někde přitvrdit, tak je to v tom, abychom se důsledněji drželi principů, hodnot. Abychom hájili vehementně demokracii a taky slušnost. Slušnost není slabost. Slušnost je velká síla. A my potřebujeme v politice, aby tu bylo více lidí, kteří prosazují slušnost,“ uvedl Petr Fiala v rozhovoru pro Seznam.

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama