KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Feri mezi EU politiky, co prý stojí za to sledovat. Uvědomělý, proEUnijní, multikulturní... a správně novoevropsky vyhlížející!

Server Politico zvolil mladého českého poslance Dominika Feriho mezi 28 politiků z 28 zemí EU, které stojí za to v roce 2019 sledovat. Mohou prý v příštích letech změnit tvář své země nebo celé EU. Osobnosti rozdělil server na „snílky“, „muže/ženy činu“ a „narušovatele“.  Vybrali ho tedy mezi „snílky“ – nevím, zda si to nespletli s jeho partajním čestným předsedou.
Dominik Feri
Dominik Feri
choco_afro / Instagram

reklama

Reportér serveru Politico a šéf projektu Stephan Faris podle serveru iDnes uvedl, že zvolené osobnosti jsou v žebříčku nikoli díky „síle svého úřadu“, ale díky způsobu, jakým formují své země a Evropskou unii.

Nám tady malují pěkné čertisko na zeď! Jen co je pravda (a ne, to není rasismus, to je rčení)!

A co například server Politico o Ferim napsal?

„Feri není jen nejmladším poslancem v historii země. Je prvním černochem (pozn. autora: v originále „black one“) – a dost viditelným. Husté vlasy nosí v afro stylu a užívá si hraní na klavír v jazzovém stylu Fats Wallera v místních klubech.“

Skeptikář

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Brožurka „Skeptikář“. Další propaganda EU, kterou si platíme. Osobnosti nás poučí, proč milovat EU (1. část)

Evidentně ne vždy záleží na tom, co máte v hlavě, ale taky co máte na hlavě… a občas i jaký původ vám byl dán do vínku. Uvidíte ještě níže. Alespoň já jsem si nevšiml krom vzhledu, sociálních sítí a agitování na školách ničeho jiného (podněty, názory, myšlenky, kroky ve prospěch České republiky), kterými by nás měl formovat.

„Využívá je (sociální sítě) silně – a často vtipně – vyjadřuje své nadšení pro EU a opovržení neliberálním populismem českého prezidenta a premiéra, českými komunisty a zhoubnou nenávistí krajní pravice.“

Mnoho lidí vás dokonce nebere vážně… A vy se jako divíte, Dominiku?

Tak určitě, rasistické a xenofobní Česko, antiliberální populisti Zeman a Babiš a hrdinný Panevropan a proti nim uvědomělý proEUnijní svazák s „novoevropským“ vzezřením Dominik Feri! Rovnou bych mu postavil jako „prvnímu černochovi“ v parlamentu sochu… Nebo alespoň lavičku.

Skeptikář

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Brožurka „Skeptikář“. Další propaganda EU, kterou si platíme. Osobnosti nás poučí, proč milovat EU (2. část)

„Není snadné být mladý a černý v České republice, kde počet obyvatel afrického původu zůstává nepatrný a rasová nesnášenlivost je rozšířená.  Problémem - říká Feri, který je částečně etiopského původu – je „neustálý výsměch a hrozby některých lidí. Nebo ještě hůře, mnoho lidí vás dokonce nebere vážně.“

No s tou rozšířenou rasovou nesnášenlivostí je to evergreen. Myslím, že Dominik (nebo Politico) opět po Orwellovsku žonglují. Výsměch a hrozby totiž zdaleka nemusí a určitě ani z velké části nejsou motivované rasově, ale lidsky a ideově. Tím ty hrozby nijak neomlouvám, jen říkám, že jejich důvod může být i jiný.

A to vůbec nejhorší: že Feriho dokonce neberou vážně (podobně jako já)? Chce se mi dodat. A vy se nám divíte, Dominiku?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!