KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Lepší senátoři pohoršeni Kuberovými slovy o novodobé ekologické, multikulti, gender totalitě aneb potrefený senátor nejvíc kejhá

Předseda Senátu Jaroslav Kubera ve svém projevu na hřbitově v Terezíně v neděli 19. května při tradiční vzpomínce na oběti německé nacistické perzekuce uvedl: „Vždyť totalita, nesnášenlivost k jiné rase, k jinému názoru může a má dnes zcela jinou podobu. Třeba zahalenou do slov ekologie, životní prostředí, rovnost pohlaví, politická korektnost a multikulturalismus.“ Na to se ozvala skupinka „lepšosenátorů“, jak říká sám Kubera „dobrotrusů“, kteří se od jeho slov distancovali. Mně zase vadí, že v projevu korektně ani jednou nezaznělo Německo, kdežto nacismus pětkrát. To Nacisticko byl ostatně strašný Mordor.
Ilustrační foto: Jaroslav Kubera
Ilustrační foto: Jaroslav Kubera
@SenatCZ / Twitter

reklama

Člověk by tak nějak čekal, že proslov a názor Jaroslava Kubery (byť předsedy Senátu), je proslovem a názorem Jaroslava Kubery a nikoliv jejich. Nebo se mám rovněž distancovat, pohoršovat a napravovat všechna mně názorově nelahodící prohlášení svých kolegů a nadřízených, rodinných příslušníků, kamarádů? Zřejmě ano.

Distancujeme se, pohoršujeme, vysvětlujeme, opravujeme a omlouváme!

Prohlášení skupiny senátorů k projevu předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery v Terezíně dne 19. května 2019:

"Distancujeme se od slov předsedy Senátu Jaroslava Kubery, která pronesl při hlavním projevu na Terezínské tryzně, a v nichž přirovnal ekologii, ochranu životního prostředí, rovnost pohlaví, politickou korektnost nebo multikulturalismus k totalitě a rasismu.

Tato slova Jaroslava Kubery považujeme vzhledem k utrpení obětí totalitárních režimů za vysoce neuctivá, vzhledem k místu piety, kde bylo ve jménu nacistické ideologie zavražděno několik tisíc našich spoluobčanů, za nemístná, vzhledem k absurditě použité analogie za scestná a vzhledem k funkci předsedy Senátu a druhého nejvyššího ústavního činitele také za nedůstojná. Připomínáme, že už samotný ústavní pořádek České republiky zaručuje základní práva a svobody všem bez rozdílu pohlaví a také právo obyvatel na příznivé životní prostředí.

Ilustrační foto: Osvětim Březinka

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Oslavili jsme osvobození a porážku nacistů. Bude 21. srpna výročí komunistické okupace? Nebo „tančíme“ jen okolo Němců?

Výše uvedené vyjádření Jaroslava Kubery při Terezínské tryzně považujeme za jeho soukromý názor, nikoliv za stanovisko Senátu Parlamentu České republiky, resp. za stanovisko nás, níže uvedených senátorek a senátorů.“

K prohlášení se připojilo doposud 19 senátorů, mezi nimi nepřekvapivě třeba Václav Láska, Marek Hilšer, Jiří Drahoš, Jiří Dienstbier, Mikuláš Bek, Václav Hampl, Lukáš Wagenknecht, David Smoljak.

Zřejmě po nich nikdo nechce autogramy, tak mají nutkání se pořád někde podepisovat

Většinu z výše „semknutých“ senátorů netřeba představovat, neúspěšné pěšce poslední prezidentské volby doplňují další samozvaní „svobodomyslní liberální demokraté“ či známí „antizemanovci“ z řad horní komory Senátu.

Když se nabádá k podřezávání prezidenta republiky a zabíjení většinové části poslanců, jsou lepší lidé v klidu, ale jakmile si někdo dovolí nevhodné slovíčko k nedotknutelnosti multikulturalismu, ekologie a genderu, je oheň na střeše. A hned mají potrefení jedinci tendenci a potřebu se distancovat, pohoršovat, vysvětlovat, opravovat a omlouvat. Ostatně divím se, že se výše potrefená skupinka za svého předsedu i neomluvila. Případně, že nepožadovala jeho rezignaci.

Petr Fiala s podporovateli

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Členové ODS opakovaně vyzývají k vraždění politických oponentů aneb slušná ODS Petra Fialy. Ozve se státní zástupce Pavel Zeman?

Já panu Kuberovi za jeho slova tleskám. Jen mě zarazilo, že v celém terezínském projevu nezaznělo ani jednou slovo německý či Německo, ačkoliv nacisté, nacismus či nacistický zmínil pětkrát. Tohle mu k dobru nepočítám, protože toto až fanatické separování nacismu od Německa – na rozdíl od jednoty komunismu a Sovětského svazu – z úst politiků a médií mě neskutečně irituje.

Marxistický třídní boj nahradil boj „utlačovaných“ menšin proti většině

A ještě kousek mé trošky do mlýna a přídavek ke Kuberovým slovům z projevu. Současní samozvaní liberální demokraté a progresivisté svým konáním (ať už vědomě, nebo z hlouposti) podporují kulturně-sociální revoluci, jen na rozdíl od marxistického třídního boje přesedlali na boj takzvaně „utlačovaných“ menšin proti většině. Ať už mluvíme o menšinách národnostních, rasových, sexuálních či náboženských.

Onou kulturně-sociální revolucí pak chtějí dosáhnout změny ve vnímání a chápání tradičních hodnot. Jde jim mimo jiné o rozklad tradiční rodiny či o destrukci pohledu na pohlaví, které zcela iracionálně a proti biologické podstatě již nemá být jen ženské a mužské. Jde jim o vykořenění národního cítění a vlastenectví existujících států – skrze sociálně-inženýrské míšení ras, náboženství, kultur.

Ve finální fázi pak bude ze společnosti určitý mišmaš všeho a ničeho, kdy jednotlivce nebude nic spojovat – národ, tradice, rodina, náboženství – a nebude tak mít co hájit, za co bojovat a proč se vzpouzet. Bude jen poslouchat a plnit plán...

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama