KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Mozková smrt NATO? První viceadmirálka ve vedení chce řešit klima? Doporučuji elektrostíhačky, tanky tažené koňmi a biobomby

Do Vojenského výboru Severoatlantické aliance byla poprvé v historii jmenována žena. Vzrůstající počet žen v NATO podle ní dělá Alianci silnější a lépe připravenější na bezpečnostní hrozby. Ačkoliv má z mého pohledu řada žen silné zbraně, tak si nejsem jistý, že NATO bude silnější a připravenější jen proto… že ženy. Taky si je (že by po vzoru svých dvou dcer, které jsou ekologické aktivistky na plný úvazek?) vědoma klimatu. Abych výjimečně souhlasil s Macronem, že jsou humanitární bombarďáci z NATO v mozkové smrti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
@NATO/Twitter

reklama

Vojenskou představitelkou Norska ve výboru se nově stane viceadmirálka Louise Dedichen. „Je důležité posilovat hlasy žen – od našich jednání po naše mise,“ přivítal ji podle oficiálního portálu Informačního centra o NATO předseda výboru maršál Stuart Peach. Podle něj NATO chápe důležitost genderové vyváženosti a stále více žen je jmenováno do významných pozic.

Více žen = silnější NATO? Zbraně mají sice silné, ale…

„Situace ve světě není pro každého identická. Vzrůstající počet žen v NATO proto dělá Alianci silnější a lépe připravenou na bezpečnostní hrozby, jimž čelí,“ prohlásila Dedichen, která je rovněž první ženou jmenovanou do hodnosti viceadmirála v norském námořnictvu.

Vlastně se není co divit, že všeobecná psychóza genderové vyváženosti stejně jako pseudozelená totalita zasahují i do armády. A nepleťme si mantru současného svět křivícího genderismu s jakýmkoliv bojem za přirozenou rovnoprávnost, ani totalitu zahalenou do boje s globálním oteplováním překabátěným do „klimatické změny“ s ochranou přírody a životního prostředí.

Petr Kolář a Petr Pavel

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Kam se poděl dobrý voják, blanický rytíř a kariérní komunista generál Petr Pavel?

Jen jsem jaksi nikde nenašel jediný argument, čím bude NATO silnější a připravenější díky vyššímu počtu žen. Jakkoliv jsem si vědom silných zbraní, jimiž ženy disponují, mám coby konzervativec dojem, že silnější může aliance být s růstem profesionality a kompetentnosti lidí, nikoliv s růstem genderové vyváženosti. Ale nejsem holt žádný odborník.

Jsem výhradně pro uhlíkově neutrální armády. Udělejte to, jak chcete

Podle oficiálního serveru norských ozbrojených sil (forsvaret.no) jsou její dvě dcery ekologickými aktivistkami na plný úvazek. Dedichen si dle téhož serveru myslí, že každý včetně armády si musí být vědom svých vlastních uhlíkových stop v životním prostředí. „Klimatické změny určují agendu do budoucna, a to i pro ozbrojené síly. Norské ozbrojené síly dnes řeší několik extra úkolů jménem občanské společnosti a tyto národní zvláštní úkoly se v budoucnu mohou vztahovat i na další země.“

Čímž se dostáváme k takřka infekčnímu rozšíření novodobé kompulzivně obsedantní poruchy, kterou jsem s předstihem rovněž zmínil – k takzvanému greténismu. Apeluji na to, aby NATO bylo co nejdříve uhlíkově neutrální. Mohu-li přispět troškou do mlýna, doporučoval bych třeba biobomby (inspirovat se lze u migrantů násilím překračujících španělské enklávy v Maroku, kteří používají vlastní exkrementy), elektrostíhačky a elektrobombardéry, tanky a obrněnce tažené koňmi, případně nebarevnými heterosexuálními muži, návrat k prakům, lukům, kuším či dřevěným katapultům.

To by bylo, aby každý jeden z nás nakonec nebyl stoprocentně genderově vyvážený a uhlíkově neutrální.

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama