KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Německá Miss bez plavek a mužů v porotě podporuje autenticitu, osobnost a životní příběh žen. To dá rozum - u soutěže krásy! Na rok v burkách?

Letošní německá Miss bude opět pokrokovější. I když? Po loňském vyřazení promenády v plavkách budou letos královnu krásy posuzovat výhradně ženské porotkyně. Zřejmě ta genderová vyváženost a diskriminace platí jen za určitých okolností. Ženská porota má pod heslem „Podpora autentických žen“ (Empowering authentic women) posuzovat soutěžící podle jejich osobností a životních příběhů. Pro další ročník bych soutěžícím „povinně doporučil“ nikáb či burku. Ať vyhraje ta nejautentičtější žena s nejdojemnějším příběhem!
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Doba jde kupředu. Někde vyhrává soutěže krásy chlap… tedy bývalý chlap… tedy transgender osoba, u našich německých sousedů zase eliminovali sexistickou disciplínu -  promenádu v plavkách, protože v soutěži o titul krásy (!) mají ženy odhalovat spíše svou osobnost – než krásu. To dá přeci rozum! Na to nemusím být žádný studovaný inženýr. Stačí být nestudovaný – inženýr sociální.

Cesta do pekel dlážděna „dobrými“ úmysly

A Německo, věrno své pověsti (nikoliv předsudkům), které už to několikrát v historii myslelo s ostatními vždy jenom dobře - jen jaksi ty prostředky se časem většinou tak nějak vymkly z rukou - přichází v soutěži krásy s další inovací. V rámci hledání a podpory „autentických žen“ zasednou v porotě tamní Miss pouze ženy, jak informoval server The Times, přičemž se mají soustředit na osobnost a životní příběh adeptek.

Angela Ponce

KOMENTÁŘ: Španělskou Miss Universe je žena narozená jako muž. Vyhraje Miss ČR Pepa Hnátek a psí výstavu kočka sfinx?

Ředitel Miss Germany Corporation Max Klemmer uvedl, že změna je reakcí na výzkum, který zjistil posun dovedností a rozhodovacích procesů od mužů směrem k ženám. Uvedl také, že budoucnost poroty tamní soutěže krásy není výlučně ženská. Takže muži, nesmutněte, šance tady je!

Jak objevit tu nejautentičtější ženu? V nikábu či burce!

Vzletná myšlenka plná dobra! Jen malinko genderově nevyvážená a diskriminační vůči mužským porotcům. Ale nesmíme být příliš úzkoprsí – je to s námi všechno myšleno dobře. Jak jinak. A životní příběh dokáže divy! Nesmíme být povrchní. Není-li adeptka na první pohled ledajakou krasavicí, může to napravit její těžká životní cesta – zahrnující třeba nafukovací člun, moře a pašeráky oděné do hávu politických neziskovek.

TOP STAR 30.1.2017 - Miss Universe finále

V porotě německé miss zasednou pouze ženy. Muži mají útrum

Naopak já bych šel o krok dál. Vzhledem k žádoucímu trendu prosazovanému současným mediálně-politickým establishmentem bych pro příští ročník orodoval za burky a nikáby. Koneckonců v burkinách by mohli obnovit i tu ohavnou promenádu v plavkách, ne?

Chce-li porota objevit tu nejautentičtější ženu a tu nejvýraznější osobnost, pak není jiné cesty. Není přece u soutěže krásy nikterak záhodno, aby byly porotkyně ovlivňovány vzhledem soutěžících. Jsou-li navíc v porotě pouze ženy, existuje reálná možnost, že navíc ta nejkrásnější formou, nikoliv obsahem, nemá šanci vyhrát už a priori. A nic nenaznačuji, aby bylo jasno!

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama