KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Německo táhne do boje proti islamistům! Humorem na YouTube. Kvadratura kruhu hadra. Poslední zhasne

Vláda německého státu Severní Porýní-Vestfálsko sází v boji proti islámskému extremismu na vtip a humor na videoserveru YouTube. „Vtip, humor a fakta jsou nejsilnějšími zbraněmi demokracie,“ uvedl tamní ministr vnitra Herbert Reul. Pokud jeho vyjádření nebylo už součástí onoho „humoru“, tak už to přestává být k smíchu. Degenerace takových rozměrů opravdu zavání velkým průšvihem. Mimochodem „humorem“ a „vtipem“ proti radikálním islamistům. To už tady tak trochu „bylo“ – byť můžeme polemizovat o míře a vkusu – Charlie Hebdo. Jistě, pane ministře.
Německý satirický pořad Jihadi Fool
Německý satirický pořad Jihadi Fool
Reprofoto: Jihadifool / youtube

reklama

Projekt tamní pobočky Úřadu na ochranu ústavy, tedy německé civilní zpravodajské služby, pojmenovaný na YouTube kanálu „Jihadi Fool“ s odkazem na subkulturu „Jihadi Cool“ (která je extrémisty využívána k představení džihádismu jako módního životního stylu), má obsahovat 32 satirických videí a 16 videí s fakty. Projekt přijde na 500 tisíc eur (téměř 13 milionů korun). Informoval o tom server Deutsche Welle.

Vyrukujeme na ně jejich zbraněmi. Vážně?

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska zdůraznil význam využití stejné online platformy (jakou využívají údajně radikálové) k boji s radikalizací mladých lidí.

Komický kanál „Jihadi Fool“ podle slov ministerstva „satiricky řeší absurditu, radikalizaci, terorismus a islamismus. Faktografická videa odkazující na ta satirická pak mají mít výchovný charakter a srovnávat salafistickou propagandu s fakty.

Tož to jsme konečně klidní! Už jsem se obával nevyhnutelnosti občanských, respektive etnických konfliktů na evropském kontinentu v příštích dekádách. Zdá se dokonce, že paní Zuzana Čaputová, ač vystupováním spíše velvyslankyně Bruselu na Slovensku, toho času slovenská prezidentka, viděla dále než já. Nedávno se nechala slyšet, že by měl hlas Německa v Evropě být více slyšet. A pokud takový hlas zarezonuje napříč Evropou a vrhneme se celoevropsky – paní Čaputová by asi raději slyšela celoEUropsky – do YouTube boje s islamisty, tak je naše vítězství neoddiskutovatelným faktem!

Zuzana Čaputová a Angela Merkel

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Podle Čaputové má být hlas Německa v Evropě jasně slyšet. Řekli jí, že je prezidentkou Slovenska, a nikoliv velvyslankyní Bruselu?

Co je splašený nůž, puška nebo dodávka proti německé satiře!

Po vzoru samozvaných českých elfů, #jsmetu, uvědomělých youtuberů typu Kovy a jiných současných udavačů, likvidátorů přirozené diskuze a vykladačů či narovnávačů pravdy se vrhneme na islamistické buňky na YouTube a rozložíme je na atomy!

Že to německé zpravodajce nenapadlo dříve! Jak prosté a… směšné. A nemyslím vtipné, ale opravdu směšné. Pokud je tohle největší zbraň tamního ministra vnitra proti islamismu, tak Alláh s námi.

Soudě dle degenerace a pokrytectví většiny současných elit, kdy na jednu stranu se Němci v Polsku donekonečna omlouvají za způsobení osmdesát let staré katastrofy svými předky, a přitom sami směle směřují Evropu do katastrofy podobných rozměrů, za kterou si budou sypat popel na hlavu zase jejich potomci, soudě dle toho, budeme zřejmě nuceni historii (Římské říše) opakovat.

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama