KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Primátor Hřib chce před ruskou ambasádou náměstí Borise Němcova. Co před německou V Ležákách nebo před saúdskou ulici Ženských práv?

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Levné hrdinství některých starostů a primátorů, kteří nad rámec svých kompetencí fušují do mezinárodní politiky a pod hávem vzletných idejí a moralizování o všem možném provokují Rusko (a Čínu). Poslední akce je z dílny pražského primátora Hřiba, který tak (náhodou a spontánně?) navazuje na „kolegy“ starosty Ondřeje Koláře (Koněv) a Pavla Novotného (vlasovci). Před ruskou ambasádou navrhuje pojmenovat náměstí po Borisi Němcovovi – zastřeleném kritikovi Vladimira Putina. Měl bych pro něj návrhy taky před ambasády Německa, Francie, Británie, USA, Saúdské Arábie, Španělska nebo Turecka.
Pražský primátor Zdeněk Hřib
Pražský primátor Zdeněk Hřib
@zdenek.hrib.primator/Facebook

reklama

Trojlístek levných hrdinů: Ondřej Kolář (starosta Prahy 6), Pavel Novotný (starosta Řeporyjí) a Zdeněk Hřib (primátor Prahy). „Tři mušketýři“, kteří v souladu s žádoucím prorežimním proudem, jehož orchestřiště se po revoluci přesunulo z Moskvy do Bruselu a Washingtonu, vedou svými provokacemi hybridní válku proti Rusku (a primátor Hřib ještě proti Číně).

Tři protiruští mušketýři: Kolář, Novotný a Hřib

Ondřej Kolář, syn ex-diplomata Petra Koláře, toho času strůjce mýtu Jiří Drahoš, aktuálně přinejmenším podporovatele generála Petra Pavla, se zcela bez skrupulí postavil k odstranění sochy ruského generála Koněva z Prahy 6.

Pavel Novotný, zřejmě nejvulgárnější politik v české a československé historii, který nezřídka bez jakéhokoliv postihu veřejně vyzývá k zastřelení, věšení nebo poplivání hrobů svých politických oponentů, na sebe upozornil chystaným pomníkem kontroverzním vlasovcům, slovy o pověšení ruského ministra zahraničí Lavrova nebo svým hulvátským kabaretním výstupem v ruské televizi.

Panenky Barbie Fashionista

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Rozmanitá od Mattela? Barbie na vozíčku, bez vlasů i s kožní chorobou. Co tak anorexie, Downův syndrom nebo maniodeprese?

Zdeněk Hřib, který přišel k funkci jak slepý k houslím, má sice co dělat, aby se mu pod rukama „nerozpadla“ Praha, ale na druhou stranu stíhá podporu LGBT nebo prokovat Tibetem či Tchaj-wanem Čínu. A nyní se pustil do Ruska.

Jeden za všechny a všichni proti Rusku. Spontánně?

Akce všech tří komunálních politiků náhodou a spontánně (?) proběhly ani ne během posledního půlroku. Tedy z pohledu dramatu první čtyři z pěti částí děje – expozice (úvod), kolize (zápletka, konflikt), krize (vyvrcholení konfliktu) a peripetie (zvrat a možnosti řešení). Na katastrofu (řešení konfliktu a závěr) zatím ještě částečně čekáme, ač u prvních dvou je již určitým směrem nastíněna.

Dovolím řečnickou otázku: jde o skutečně o tři nahodilé a spontánní akce politiků z TOP 09, převažujícího liberálně progresivního křídla ODS a Pirátů? Nebo spolu jakýmkoliv způsobem souvisí?

„Boris Němcov byl ruský matematik, fyzik, liberální politik a kritik putinovského režimu. 27. února 2015 byl zastřelen v centru Moskvy. Při příležitosti letošní připomínky jeho smrti bychom chtěli přejmenovat náměstí Pod kaštany před ruskou ambasádou na náměstí Borise Němcova,“ informoval primátor Zdeněk Hřib na svém Facebooku.

Uvedl také, že rozhodnutí „rozhodně není žádným nahodilým rozmarem“ a „vychází z dlouhodobých podnětů občanů“, přičemž přikládá odkaz na nějakou petici, „ale samozřejmě také z české lidskoprávní tradice, na kterou bychom neměli zapomínat“.

Ilustrační foto: pražský primátor Zdeněk Hřib vyvěšuje duhovou vlajku

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Zítra ráno vstanu a začnu menstruovat… I muži mají své dny

Mám pro pana primátora několik dalších návrhů ulic!

V rámci „české lidskoprávní tradice“ bych měl rovněž několik návrhů, jak přejmenovat ulice před ambasádami jiných států.

  • Německá ambasáda: ulice LIDICKÁ, V LEŽÁCÍCH/V LEŽÁKÁCH, nebo JAVOŘÍČSKÁ
  • Francouzská ambasáda: ulice MNICHOVSKÉ DOHODY/ZRADY, nebo ŹLUTÝCH VEST
  • Britská ambasáda: ulice MNICHOVSKÉ DOHODY/ZRADY, nebo JULIANA ASSANGE
  • Americká ambasáda: ulice GUANTANAMSKÁ, JULIANA ASSANGE, nebo EDWARDA SNOWDENA
  • Saúdskoarabská ambasáda: ulice ŽENSKÝCH PRÁV, LGBT nebo DŽAMÁLA CHÁŠUKDŽÍHO
  • Turecká ambasáda: ulice KURDSKÁ
  • Norská ambasáda: ulice BARNEVERNETSKÁ
  • Švédská ambasáda: ulice TŘICETILETÉ VÁLKY
  • Španělská ambasáda: ulice KATALÁNSKÝCH POLITICKÝCH VĚZŇŮ
  • Izraelská ambasáda: ulice GOLANSKÝCH VÝŠIN, nebo ZÁPADNÍHO BŘEHU JORDÁNU

A mohl bych samozřejmě pokračovat…

 

Názory publikované v této sekci však nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!