KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Prolomení Benešových dekretů, ospravedlnění „vendety“ a legalizace nelegální migrace. České soudy jedou bomby

Po nedávném bezprecedentním prolomení Benešových dekretů – o nic jiného se totiž nejedná – Krajským soudem v Hradci Králové, který odklepnul vrácení majetku v hodnotě asi 3 miliard rodu Walderode (trochu jiná liga než Čapí hnízdo, o kterém slyšíme bez přestání, nemyslíte?), přichází další nebezpečný precedens. Plzeňský soud legalizuje nelegální migraci na příkladu mladé údajně Nigerijky žijící rok a půl v ČR s falešnými doklady a živící se jako striptérka, která navzdory tomu, že neznáme její identitu, nemá být podle soudu vyhoštěna.
Nigerijka u soudu v Plzni
Nigerijka u soudu v Plzni
@Vlastenci od Budějovic / Facebook

reklama

Nigerijka, která před 2 lety s falešnými doklady ilegálně připlula do Evropy a poslední rok a půl žije v ČR živíce se jako striptýzová tanečnice, uspěla u plzeňského Krajského soudu, který kromě již uloženého podmíněného trestu za padělání a pozměňování veřejné listiny odmítl její vyhoštění. Informoval o tom server Novinky.

Falešné doklady? Nelegální migrantka? Nevadí, je to slušná holka

„Byť si je soud vědom, že není známa její skutečná identita, uložení trestu vyhoštění nevyžaduje ochrana občanů České republiky,“ uvedl podle Novinek soudce Milan Štejr s tím, že podmíněný trest je dostatečný.

„Závažnost jejího jednání ale snižují dramatické okolnosti, za kterých opustila rodnou zemi. Nepáchá zde žádnou trestnou činnost a nebyla řešena ani pro přestupek,“ píše se v rozsudku plzeňského Okresního soudu (tedy nižší instance) z letošního března. „Jeho (cizincovým; pozn. autora) pobytem na území ČR by museli být ohroženi jiní lidé. V tomto případě ale taková situace nenastala.“

Zajímavá je také informace, že se Nigerijka nesnažila svůj pobyt v ČR zlegalizovat a o azyl požádala až poté, co se státní zastupitelství odvolalo proti prvnímu rozsudku a trvalo na jejím vyhoštění.

Takže si to shrňme. Ačkoliv Afričanka nelegálně překročila hranice EU a ČR, ačkoliv má falešné doklady, které, jak přiznala, možná ještě splácí, a „soud si je vědom, že není známa její skutečná identita“, tak ji není třeba vyhošťovat, protože to „nevyžaduje ochrana občanů ČR“? Kdybych chtěl být rýpal, což nejsem, tak vzhledem k její profesi (víme, jak to občas s těmi striptýzovými tanečnicemi bývá, že ano?) nechal soud Afričanku v rámci ochrany zejména českých mužů otestovat, zda pro ně skutečně není rizikem?

Herečka Halle Baileyová

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Malá mořská víla jako Afroameričanka. Bude Aladin irský zrzek a Pocahontas či Šeherezáda severské blondýnky?

Sociální a zdravotní i daně jistě řádně odváděla

A co sociální a zdravotní pojištění a daně? Odváděla všechno řádně? Je snad zaměstnaná, má živnostenský list nebo je na úřadu práce? Nebo se v souvislosti s těmito „drobnostmi“ může do existenčních problémů dostat pouze našinec?

A taky se ptáte, před jakou válkou z Nigerie tato inženýrka či lékařka uprchla? Zřejmě již pozapomněla na Sýrii, takže dle svých slov utekla před strýcem. „Tvrdil, že mi zajistí vzdělání. Moji rodiče jsou chudí farmáři, kteří nemají moc peněz a musí ještě živit čtyři mé mladší sourozence. Tak s nabídkou příbuzného souhlasili a já se k němu odstěhovala. Jenže nic z toho, co sliboval, nesplnil. Naopak, byla jsem jeho sexuální otrokyně. Tak jsem se rozhodla odjet z domova a žít normální život,“ vypovídala cizinka.

Zneužíval-li by mě strýc, prchnu do Kanady. To dá rozum

„Jistá žena mi nabídla, že za určitý obnos mě dostane na loď do Evropy. Protože pro získání pasu jsem byla ještě moc mladá, tak mě udělala starší o sedm let… Byly jsme domluvené tak, že až získám práci, budu jí to splácet,“ řekla Afričanka před soudem. Po zmizení z bolzanského uprchlického tábora pak přijela do ČR, kde žila několik dní na ulici. „Pak jsem potkala nějaké Afričany, dali mi peníze, abych se mohla o sebe postarat… Na internetu jsem našla klub v Plzni, kde jsem přes rok pracovala,“ řekla podle Novinek.

To dá rozum. Strejda v Nigérii vás zneužívá, tak před ním prchnete do České republiky. Coby kamenem dohodil. A samozřejmě žena mluví pravdu, svatou pravdu a nejen pravdu. Ty techtle mechtle s doklady jsou jen taková výjimka potvrzující pravidlo.

Ačkoliv migrantka ještě nemá úplně vyhráno, protože řízení není pravomocně ukončeno, jedná se z pohledu plzeňského soudu o naprosto bezprecedentní krok.

Frankfurtské nádraží krátce po sražení německého chlapce

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Fotky utopeného Aylana ze Sýrie a Valerie ze Salvadoru symboly utrpení migrantů. Bude fotka německého chlapce symbolem utrpení Evropanů?

Když soudy popírájí právo, spravedlnost i rozum

Nejsem právník, ale existuje snad ukázkovější příklad legalizace nelegální migrace a pozvání dalších vděčných, pracovitých, válkou zkroušených inženýrů a lékařů? Sice nevíme, kdo jsi a odkud jsi, máš falešné doklady… ale neděláš tu žádnou neplechu, krásně nám na Plzeňsku vrtíš boky (sic před strejdou se ti to údajně nelíbilo), tak nám tady zůstaň. A propos, byly (by) nějaké volňásky pro v případu angažované soudce?

Plzeňští soudci jsou ostatně vůbec zvláštní kapitolou na hlavu postavených rozsudků. Nedávno tam soudce David Protiva neshledal potřebným potrestat Syřana, který na rasistické nadávky (jakkoliv jsou neodpustitelné) reagoval fyzickým napadením provokatérů obuškem. Podle soudce, ačkoliv vzal spravedlnost do svých rukou, byla společenská škodlivost jednání obžalovaného výrazně snížena neomluvitelným chováním poškozených.

„Když vezmu v potaz doznání a projevenou lítost, je samotné projednání věci před soudem dostačující k nápravě obžalovaného. Proto jsem upustil od potrestání. Navíc je třeba také zohlednit dobu, která od konfliktu uběhla. Během ní se obžalovaný nedopustil žádného dalšího porušení zákona,“ zdůvodnil toho času rovněž podle Novinek rozhodnutí soudce Protiva.

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama