Čína slaví vítezství nad pandemií. Vrátila se k hodování netopýrů

Vyděšení psi a kočky v klecích, netopýři a škorpioni opět k dispozici i k účelům tradiční medicíny. Stažení králíci a kachny, těla vyskládaná jedno vedle druhého na betonové podlaze, zalitá krví a vnitřnostmi. Číňané slaví vítězství nad koronavirem a znovu otevírají tento druh tržnic.
youtuberka pojídá netopýry
youtuberka pojídá netopýry
youtube.com/Bell Nathaniel Sanchez

reklama

Před třemi měsíci začalo slovo koronavirus zaplňovat titulní stránky. Dívali jsme se na záběry, jak lidé doslova odpadají na ulici nebo v přeplněných čekárnách nemocnice. V té době to bylo pro zbytek světa jako science fiction, něco, co se ale dělo v Číně, a bylo to děsivé. Zmutovaný koronavirus začal zabíjet tisíce lidí.

Tržnice, zejména s pašovanými zvířaty, fungují jako dokonalý inkubátor různých virů a právě zmutovaný typ nového koronaviru se údajně přenesl na člověka z divokých zvířat. Po propuknutí epidemie koronaviru v čínském Wu-chanu se však všechny podobné tržnice zavřely. Čína ale nedávno nad tímto virem vyhlásila vítezství a na oslavu se tyto nechvalné tržnice, které nesplňují žádné hygienické standardy, začaly znovu otevírat.

Netopýři se používají i k čínské tradiční medicíně a maso z různých divokých, ale i domestikovaných zvířat jako jsou psi a kočky patří k místním delikatesám. Před dvěma dny se tyto tržnice znovu zaplnily stovkami návštěvníků.

Jeden ze zdrojů serveru Daily Mail vyfotografoval špinavé trhy městské prefektury Kuej-lin a města Tung-kuan, kde jsou přeplněné klece se zvířaty určenými ke konzumaci, a také billboardy propagující léčebné účinky škorpionů nebo právě netopýrů. K mání je také čerstvé maso ze psů a koček.

„Všichni tu už věří, že to skončilo a není se víc čeho bát. Je to teď zahraniční problém. Tržnice se vrátily do stejného režimu, v jakém fungovaly před koronavirem. Jedinou změnou je ostraha, která kontroluje, aby si nikdo nic nefotil,“ řekl místí zpravodaj.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama