Facebook, Microsoft a další hráči spojují síly v boji proti nákaze

Technologičtí giganti jako Microsoft nebo Facebooku spojují síly se Světovou zdravotnickou organizací v rámci takzvaného hackathonu, jehož cílem je vyvinout software pro boj s novým koronavirem. Informaval o tom server Daily Mail.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
@fabienprevots/Twitter

reklama

Hackathon je akce, při které programátoři třeba i ve spolupráci s webdesignéry, grafiky a dalšími intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu. Akce „COVID-19 GlobalHackathon“, která odstartovala ve čtvrtek, podporuje technologický průmysl v rozvoji softwaru určeného pro specifické problémy způsobené onemocněním COVID-19.

Ozval se i Zuckerberg, který potvrdil účast svých lidí

V rámci podpory účastníků se o své zdroje podělí také sociální platformy Twitter, Pinterest, TikTok, Giphy, WeChat nebo Slack. Ačkoliv je hackathon běžně „fyzickou“ událostí, kde se vývojáři setkají na jednom místě, kde pracují na softwarových projektech a přicházejí s novými myšlenkami, v současné době pandemie a sociální izolace se tato konkrétní akce koná online.

Donald Trump

Trumpův tým zavádějícími reklamními příspěvky mátl Američany. Facebook je smaže

V úterním blogovém příspěvku potvrdil účast svých inženýrů majitel Facebooku Mark Zuckerberk. „Hackathony byly vždycky důležitou součástí toho, jak ve Facebooku přicházíme s novými nápady a projekty,“ uvedl Zuckerberk.  „Doufám, že z něj stejně tak vzejdou nějaké užitečné prototypy a myšlenky.“

Nejlepší projekty budou oznámeny příští pátek

K hackathonu určená platforma Devpost, na níž se událost uskuteční, navrhla sedm klíčových témat, jak by software mohl bojovat s důsledky viru: zdraví, zranitelné populace, podniky, komunita, vzdělání a zábava.

„Vyzýváme vás – inovátory z celého světa k vyvinutí COVID-19 technologie dle vaší volby napříč celou řadou navržených témat a oblastí výzev,“ uvedl pořadatel na svém webu.

Nejlepší projekty budou oznámeny v pátek 3. dubna, přičemž hlavní cena je popsána jako hnací motor smysluplného sociálního dopadu v úsilí o odpověď na COVID-19.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!