KORONAVIRUS ČESKO: Nákaza koronavirem se potvrdila už ve všech krajích

V Jihočeském kraji onemocněl první pacient koronavirem. Testy potvrdily nákazu u muže středního věku, který pracuje v Německu. V Česku zůstává zatím 94 potvrzených případů koronaviru, během noci počet infikovaných nestoupl. Testy absolvovalo 1816 lidí. O dalších opatřeních teď rozhoduje vláda.
11. 3. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: SVĚTOVÁ ZDRAVOTNICKÁ ORGANIZACE VYHLÁSILA KVŮLI KORONAVIRU PANDEMII
11. 3. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: SVĚTOVÁ ZDRAVOTNICKÁ ORGANIZACE VYHLÁSILA KVŮLI KORONAVIRU PANDEMII

reklama

Podle hygieniků má onemocnění zatím lehký průběh a pacient zůstává v domácí izolaci. ČTK to řekla ředitelka českobudějovické hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. „Je v kontaktu s rodinou a příbuznými musí všichni používat roušky,“ uvedla k izolaci. Pacient spadá do věkové skupiny 45 až 50 let, příznaky na sobě zpozoroval po návratu ze zaměstnání v Německu. Nemocnice v Jihočeském kraji zatím prověřovala asi devět desítek lidí na koronavirus. S výjimkou tohoto případu byly všechny testy negativní, dodala Kotrbová.

Karlovarský kraj má také první potvrzený případ nákazy novým typem koronaviru. Jde o muže ve věku nad 65 let, který pobýval na lyžařském pobytu v Itálii.

I Liberecký kraj má první potvrzený případ nemoci COVID-19. Onemocnění prokázal test u devětapadesátileté ženy, která byla lyžovat v Itálii. Průběh onemocnění zatím není závažný, přesto leží na infekčním oddělení Krajské nemocnice v Liberci, řekl ČTK ředitel Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimír Valenta. Aktuálně podle něj hygienici čekají na výsledky testů dalších 12 pacientů.

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: V Česku počet nakažených stoupá a ruší se stále více akcí

Žena byla lyžovat v Itálii ještě v době, kdy nebyla povinnost zůstat po návratu doma, ohlásit se lékaři a vstoupit do karantény. "Hned po návratu měla potíže a zůstala doma kromě jednoho dne, kdy to byla nahlásit zaměstnavateli. Od úterý je v nemocnici," doplnil Valenta. Hygienici teď prověřují s kým přišla žena do styku.

Premiér Andrej Babiš (ANO) popřel informaci šířenou po sociálních sítích, že má být vyhlášena karanténa Prahy i další zprávu.

V Česku bylo zatím potvrzeno 94 případů nakažených koronavirem.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!