KORONAVIRUS ONLINE: V Česku počet nakažených stoupá a ruší se stále více akcí

V Česku je evidováno 75 případů nákazy novým typem koronaviru. Žádný z pacientů se zatím z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, nevyléčil. U pacientů se zatím stále daří dohledávat původ nákazy a hygienici se stále snaží najít lidi, se kterými byli v kontaktu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Koronavirus_Školy a sport

reklama

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Koronavirus_MHD

20:41 V Česku je podle ministerstva zdravotnictví 91 lidí nakažených novým typem koronaviru. Od úterý se tak počet infikovaných zvýšil o 28.

19:46 V Česku je 81 lidí nakažených novým typem koronaviru, řekl premiér Andrej Babiš. Vyhlášení pandemie WHO podle něj pro Česko nic neznamená.

19:29 Ústavní činitelé se dnes dohodli, že kvůli šíření nového typu koronaviru zruší své zahraniční cesty. Po schůzce na Pražském hradě to řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Mohou ale podle něj existovat výjimky a je například na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda pojede na plánovanou cestu do Číny. Jakých cest či jakého časového období se rozhodnutí týká, ústavní činitelé nesdělili.

19:16 V Moravskoslezském kraji je první případ nákazy korovirem. Vyplývá to z výsledků testů vzorků, které provedl Státní zdravotní ústav v Ostravě.

18:45 Vystrčil po jednání ústavních činitelů míní, že opatření ohledně koronaviru budou v ČR opět zesílena. Zeman pochválil vládu za razantní kroky.

18:22 Organizace hlavního města Prague City Tourism od dnešního dne zrušila komentované prohlídky Staroměstské radnice a omezila její otevírací dobu pro návštěvníky. Opatření kvůli šíření nového typu koronaviru zatím platí do konce měsíce. Zavřeno bude informační centrum na Václavském náměstí. Vyplývá to z informací na webu organizace.

18:04 Některé mateřské školy v Královéhradeckém kraji kvůli epidemii koronaviru od čtvrtka přeruší provoz. Připojí se tak k základním, středním a vysokým školám, které jsou ode dneška uzavřené z rozhodnutí státu. Ministerstvo školství v úterý doporučilo mateřským školám zvážit omezení nebo přerušení provozu.

17:38 Světová zdravotnická organizace (WHO) považuje nynější celosvětové šíření nákazy nového typu koronaviru za pandemii. V Ženevě to dnes podle agentury DPA prohlásil šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. WHO dosud pro nákazu nepoužívala termín pandemie, který označuje epidemii globálního rozměru. Celosvětově se koronavirem nakazilo přes 120.000 lidí, z nichž více než 4000 lidí infekci podlehlo.

17:18 Finálový turnaj Fed Cupu, který se měl konat v dubnu v Budapešti, byl kvůli koronaviru odložen. Mezinárodní tenisová federace hledá náhradní termín.

16:45 Dvě ženy z Královéhradecka, u kterých byla v úterý potvrzena nákaza novým koronavirem, jsou v domácí izolaci, průběh onemocnění je mírný. Jde o matku a dceru. Obě ženy se nedávno vrátily z italské Val Gardeny. V Královéhradeckém kraji jsou k dnešku tři potvrzené případy onemocnění COVID-19, které nový typ koronaviru způsobuje.

16:37 V Česku je 75 prokázaných případů nákazy novým typem koronaviru. Za dnešek přibylo 12 nových, řekl novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Několik pacientů muselo být podle něj kvůli infekci hospitalizováno na jednotce intenzivní péče. ‚‚Máme teď nově hlášenou pacientku z Brna, která je na lůžku intenzivní péče. A pacient na Bulovce byl rovněž dnes zaintubovaný,“ uvedl ministr.

16:14 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) chystá posunout termín pro odevzdání daňového přiznání u daně z příjmu a úhradu daně drobným podnikatelům a fyzický osobám o tři měsíce. Novinářům to dnes řekla Schillerová. Dodala, že tak chce ulevit drobným podnikatelům a malým firmám v současné situaci. První termín pro odevzdání daňového přiznání a úhradu daně je 1. dubna. V případě využití služeb daňového poradce je to 1. červenec.

16:04 Největší zdravotní pojišťovna Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) garantuje nemocnicím a dalším úhradu veškeré péče související s novým typem koronaviru, počítá se zvýšenými náklady a zavádí nové platby. 

16:03 Pražský půlmaraton, který se měl běžet 28. března, byl vzhledem k opatřením kvůli koronaviru odložen. Nový termín závodu pořadatelé oznámí později.

15:51 ODS chce, aby zaměstnanci v domácí karanténě dostávali 100 % platu – polovinu by platil zaměstnavatel a druhou stát. Prodloužila by také ošetřovné.

15:38 Městská knihovna v Praze uzavřela kvůli riziku šíření koronaviru počínaje dneškem svou Ústřední knihovnu na Mariánském náměstí a dejvickou pobočku v Technické ulici. Mimo provoz budou nejméně 14 dnů. Spolu s tím byly zrušeny všechny akce, které se tam měly konat. Neuskuteční se ani Noc s Andersenem.

15:18 Sněmovna dnes odpoledne na návrh svého předsedy Radka Vondráčka (ANO) předčasně ukončila nynější schůzi. Podle Vondráčkova dřívějšího vyjádření jde o preventivní opatření kvůli novému typu koronaviru. Poslanci jedním hlasováním vyřadili všechny zbývající neprojednané body, čímž schůzi ukončili. Vondráček poslance informoval, že grémium Sněmovny zůstává v pohotovosti a sejde se i v následujících týdnech, kdy Sněmovna zasedat nebude. V případě, že by dopady šíření nového typu koronaviru na společnost byly větší, než se předpokládá, je Sněmovna podle něj připravena se sejít a urychleně schvalovat potřebné související legislativní změny.

15:05 Resort zdravotnictví by dnes měl uvolnit 100 000 roušek pro sociální služby, oznámila Jana Maláčová. Zajištění respirátorů je podle ní otázka několika dnů.

14:55 Firmy v cestovním ruchu, pohostinství, hotelnictví i dalších navazujících oborech by mohly kvůli šíření nového typu koronaviru přijít řádově o desítky miliard korun. Stát by měl proto vedle bezúročných úvěrů zvážit i další kroky k jejich podpoře, například rychlé řešení odkladu daňových plateb nebo odvodů, řekl dnes novinářům prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

14:36 Úvodní čtvrtfinále Evropské ligy basketbalistek mezi USK Praha a italským Schiem se dnes nakonec neuskuteční. Utkání, které se původně mělo v rámci opatření proti šíření nového typu koronaviru hrát v hale Královka bez diváků, zrušilo Ministerstvo zdravotnictví. USK o tom informoval na svém webu.

14:18 Zástupci nezávislé divadelní scény žádají po ministrovi kultury, aby začala jednání o kompenzaci škod vzniklých zásahem státu proti šíření koronaviru.

14:09 V Česku je 67 nakažených koronavirem, od rána přibyli tři pacienti, uvedl ministr zdravotnictví. Dva nové případy jsou z Brna, jeden z Ostravy.

13:54 Na Bulovce je hospitalizováno pět pacientů s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. Pět dalších v nemocnici čeká na výsledky testů.

13:39 Ve Zlínském kraji je druhý potvrzený případ nákazy novým typem koronaviru. Vyplývá to z údajů zveřejněných Zdravotním ústavem se sídlem v Ostravě.

13:16 V Jihomoravském kraji jsou první dva potvrzené případy nákazy koronavirem. Muž a žena se vrátili z Itálie.

13:06 Téměř polovina poskytovatelů sociálních služeb už nemá roušky. Zařízením došla i dezinfekce a zdravotnické rukavice, zjistila asociace poskytovatelů.

12:54 Nejbližší dvě kola první a druhé fotbalové ligy se odehrají bez diváků. Po následující reprezentační pauze LFA opět vyhodnotí situaci kolem koronaviru.

12:37 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) na začátku dnešního odpoledního jednání navrhne, aby byly vyřazeny dosud neprojednané body a poté skončila 41. schůze dolní komory. Poslanci by se opět sešli na řádné schůzi v dubnu. Řekl to dnes novinářům. Jde podle něj o preventivní opatření kvůli novému typu koronaviru. Někteří poslanci se na Vondráčka obraceli s obavami.

12:34 Stát nechá do konce týdne vyrobit dezinfekční přípravky z 30 470 litrů zabaveného lihu. Určeny budou hlavně pro autobusová a vlaková nádraží.

12:28 Ústecký kraj doporučil základním uměleckým školám (ZUŠ) a domům dětí a mládeže v regionu, aby přerušily činnost.

12:00 VZP upravuje úhrady zdravotní péče podle opatření státu kvůli koronaviru. Garantuje úhradu veškeré související péče, zavádí nové platby.

11:39 Autobusový dopravce FlixBus zastavil provoz svých linek do Itálie, spoje budou přerušeny ode dneška do 3. dubna. Do Itálie nejezdí ani RegioJet.

11:31 Golfový turnaj European Tour se letos v ČR neuskuteční. Pořadatelé Czech Masters, které se mělo hrát v srpnu, soutěž kvůli koronaviru už nyní zrušili.

11:11 Nemocnice Zlínského kraje zrušily preventivní, vzdělávací a náborové akce pro veřejnost, které chtěly pořádat v nejbližší době ve svých areálech. Opatření souvisí se šířením nového typu koronaviru. Nemocnice odvolaly i akce pro méně lidí, cílem je chránit pacienty a zdravotníky a neohrožovat je případným zavlečením infekce do areálů zdravotnických zařízení.

Koronavirus

Vzplane olympijský oheň pro odložené hry?

10:48 Starosta Prahy 1 chce kvůli koronaviru dočasně zakázat krátkodobé ubytovací služby. Dvěma Francouzům ubytovaným v centru po návratu potvrdili nákazu.

10:37 Ministerstvo obrany kvůli koronaviru zrušilo všechny své akce, které se konají na veřejnosti, a to včetně sportovních.

10:35 Pošta během dneška převezme z tiskárny zbývající asi polovinu z téměř pěti milionů letáků s informacemi o koronaviru. S roznášením začne ve čtvrtek.

10:30 Dvě ženy z Hradecka, u kterých byla v úterý potvrzena nákaza novým koronavirem, jsou příbuzné a jsou v domácí izolaci. Průběh onemocnění je mírný.

10:19 Mezi nakaženými koronavirem v Praze je dvouleté dítě i 86letý člověk. K úternímu večeru bylo pozitivních 30 lidí, většina ve věku 21 až 64 let.

10:15 Soukromá laboratoř odhalila ve Středočeském kraji dalších pět případů nákazy koronavirem, výsledky se ověřují. V kraji by tak bylo osm nakažených.

10:11 Člověk nakažený koronavirem hrál na country večírku v restauraci U Marty v Nelahozevsi. Lidé, kteří na akci byli, mají ihned kontaktovat hygieniky.

10:08 Polední slavnostní střídání Hradní stráže na prvním nádvoří Pražského hradu bylo kvůli opatřením proti šíření nového typu koronaviru zrušeno.

10:00 Nebezpečí nákazy koronavirem řeší i například i ve večerce v pražských Košířích.

09:55 Ministerstvo zdravotnictví chce v březnu nakoupit 600 000 respirátorů, v případě potřeby pořídí stejný počet i v dubnu. Vláda bude také schvalovat mimořádné povolení, aby ministerstvo mohlo všechen materiál potřebný v souvislosti s novým typem koronaviru nakupovat bez řádného vypisování veřejných zakázek. Prvních 200 000 respirátorů slíbilo do státních nemocnic a praktickým lékařům dodat do pátku. Část dostanou také z pomoci, která neodletěla do Číny.

Koronavirus už dorazil i do Česka

KORONAVIRUS ČESKO: Nakažených koronavirem v ČR je 64, šíří se do dalších krajů

Z nočního testování přibyl jeden další potvrzený případ nového koronaviru, v Česku jich tak je nyní 64. Prvního nakaženého má Plzeňský kraj. Žádný z pacientů se zatím z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, nevyléčil. Na Twitteru to oznámilo Ministerstvo zdravotnictví.

iPrima, ČTK

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama