Strážníci v Brně kvůli koronaviru ruší projednávání přestupků

Městská policie Brno uzavírá od pondělí 16. března až do ukončení mimořádných opatření spojených s pandemií koronaviru svoji jednotku projednávání přestupků. Organizace se tak rozhodla přispět k utlumení přesunů lidí, které mohou výrazně dopomáhat šíření nákazy.
Strážníci v Brně ruší projednávání přestupků
Strážníci v Brně ruší projednávání přestupků

reklama

„Je nereálné, aby se v prostorách pro vyřízení přestupku sešlo stanovených třicet osob. Musíme však chránit zdraví společnosti a zejména jejích nejohroženějších členů, což jsou v souvislosti s koronavirem nemocní a starší spoluobčané. Organizace jako městská policie by měly jít příkladem,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Strážníci tedy žádají o pochopení všechny, kteří měli v plánu pracoviště v Křenové ulici navštívit.

Koronavirus v Česku

KORONAVIRUS ONLINE: Vláda rozšířila karanténu pro příchozí z 15 rizikových zemí

Pro větší komfort veřejnosti prodlouží strážníci lhůty pro vyřízení přestupků na tři týdny od zrušení mimořádných opatření. Od příštího pondělí až do odvolání bude v souvislosti s opatřeními uzavřena veřejnosti celá budova v objektu Křenové 4.

Aktuální informace od městské policie mohou zájemci sledovat na webu strážníků na adrese www.mpb.cz i na profilu www.facebook.com/mpbrno.

Strážníci již v souvislosti s koronavirem preventivně zrušili i zbylé aktivity aktuálního ročníku vyhledávaného projektu Senior akademie.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!