Trump uvažuje o rozšíření cestovních omezení. Podrobil se testu na koronavirus

Americký prezident Donald Trump na dnešní tiskové konferenci zopakoval, že si USA zatím stojí v porovnání s ostatními evropskými státy dobře. „Využíváme plnou moc federální vlády k porážce viru,“ uvedl prezident. Ten také uvažuje o rozšíření cestovního omezení na více států. Přestože nespecifikoval, kolika dalších zemí by se omezení týkalo, naznačil, že jej znepokojují zprávy z Velké Británie a Irska.
Donald Trump
Donald Trump
AP/ASSOCIATED PRESS

reklama

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: V Česku jsou s výjimkami uzavřeny obchody a restaurace, k podobným opatřením se uchýlilo i Bulharsko či Řecko

Donald Trump zároveň přiznal, že se včera večer podrobil testu na koronavirus. „Výsledky testu potrvají jeden až dva dny,“ oznámil. Prezident tak údajně učinil na základě včerejší tiskové konference, kdy jej novináři podrobili řadě otázek souvisejících s nakažením koronavirem tiskového tajemníka brazilského prezidenta. Prezident také kritizoval kroky guvernéra americké centrální banky (FED) Jerome Powella. Jeho role by měla být podle Trumpa více proaktivní. Powell by mimo jiné měl následovat ostatní země světa a snížit „vysoké úrokové sazby,“ řekl prezident.  

Prezident přiznal, že včerejší podávání rukou byla chyba

Trump novinářům dnes také přiznal, že se díky prezidentství vzdal svého zvyku podávání si rukou s ostatními lidmi, právě kvůli obávám z přenosu virů a bakterií. Podávání rukou na včerejším setkáni před novináři označil za sílu zvyku z posledních čtyř let prezidenství. „Vzdání se zvyku podávání si rukou je dobrá věc a možná to na základě této zkušenosti skutečně nastane. Lidé by si možná neměli podávat ruce po delší dobu, protože kvůli tomu dochází k přenosu chřipkových virů a dalších věcí,“ prohlásil Trump. 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!