VIDEO: S novou výzvou v boji proti pandemii tancuje celé Česko

Na celém světě jsou miliony lidí v domácí izolaci, a tak na sociálních sítích vznikají různé výzvy. Čutáme si s toaletním papírem, sdílíme fotky z dětství nebo si dáváme online panáka na kuráž a uvolnění. Nyní se po internetu šíří další výzva. Milá, chytlavá, poučná a pro každého! Tato výzva roztancovala nejen Česko!
Pražští hasiči tancují
Pražští hasiči tancují
(ZDROJ: Hasiči Praha)

reklama

První video natočila Policie ČR. Tancují už ale i hasiči nebo zdravotní sestry a pod #coronavirusdancechallenge se může zapojit úplně každý. Český překlad jednoduchého textu shrnul zásadní pravidla do zábavné formy: drž si odstup – umývej si ruce – nedotýkej se obličeje – zatancuj!

Poselství je jasné! Tato milá výzva je nejen poučná, ale také člověka trochu rozhýbe. Zapojili se do ní už všechny složky, které v boji s koronavirem stojí v první linii.

Podívejte se, jak zatancovali policisté v kuklách. Tito dva odstartovali doslova lavinovou reakci:

Později se připojili i další kolegové:

 

Pražští hasiči obohatili choreografii o další tanec, při kterém se lehce kopou. Tento taneček se naopak proslavil při doporučení, aby si lidé nepodávali ruce. Místo plácnutí si tedy v rytmu „kopnete“ nohou.

Hasiči na stanici HZS Kolín si dali opravdu záležet a v choreografii předvedli i různé uniformy a ochranné obleky.

Na trochu jinou písničku, avšak neméně zábavně, se předvedli hasiči z Královohradeckého kraje. Do dekontaminace svého vozu se jako krotitelé virů pustili zvesela na písničku Ghost Busters (Krotitelé duchů).

Pozadu nezůstali ani zdravotní sestřičky z Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice a.s.

 

Kdo ale za písničkou a choreografií stojí? Policisté, kteří s výzvou přišli u nás, se nechali inspirovat od filipínského tanečníka, který jednoduchý text a choreografii vymysel v rámci uvolnění napjaté situace, která panuje po celém světě. Tanečník Donking Rongavilla na svém instagramovém profilu sdílí i naše hasiče z Kolína nebo studenty Pedagocické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří se do výzvy zapojili společně s dětmi zaměstnanců brněnské fakultní nemocnice.

Podívejte se, jak to všechno začalo:

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama