Připomeňte si to nejlepší ze seriálu Krejzovi!

„Krejzy“ seriál Krejzovi dospěl v televizi do svého závěru. Dovolte nám se ohlédnout a vybrat několik zajímavostí, trochu počítat a zavzpomínat na to nej z dlouhého natáčení. Celý seriál teď můžete sledovat online v archivu iPrima.cz.
Oblíbený seriál Krejzovi se rozloučil
Oblíbený seriál Krejzovi se rozloučil
Krejzovi

reklama

Seriál Krejzovi nás zavedl do jedné trochu netradiční vily, kde žilo pohromadě několik generací a rodin. Vila ve skutečnosti existuje, nachází se v ulici Kamenitá v Praze 4, ale její interiéry tvůrci postavili v ateliérech v Malešicích.

Celkem tak mohli natáčet cca ve dvaceti prostředích, jako byla Krejzova dílna, rodinná kuchyně a hala, ložnice Anny, Krejzova ložnice, pokoj dětí, pokoj Báry a Ondry, pokoj Danky, koupelna, pokoj Anety nebo pizzerie. Nechybí ani veterina – ordinace, kumbál, čekárna a Rádio Best – kancelář, open space, studio nebo kancelář v bance a kancelář Anny.)

Sestry Krejzovy

Většina příběhů se točila kolem hlavních hrdinek, a ty musely být specifické. Vandu Hybnerovou (Anna), Markétu Plánkovou (Bára), Lucii Polišenskou (Cinda) a Ivanu Korolovou (Danka) tak čekala před natáčením zásadní proměna. Musely se všechny nechat obarvit nazrzavo.

Krejzovi (19): Zrzavej Voldemort
Krejzovi (19): Zrzavej Voldemort

A po kom byly ty holky zrzavé?

Přece po mamince Heleně, která se dlouho v seriálu vyskytovala jen jako hlas, který promlouval z monitoru. Zhmotnila se až v 80. díle díky Jaroslavě Kretschmerové, která tak fyzicky odtočila 13 dílů.

Krejzovi (81): Helenka vařit neumí
Krejzovi (81): Helenka vařit neumí

Největší proměnou prošel Jan Krejza, kterého do ledna roku 2019 hrál Václav Postránecký. Kvůli jeho zdravotním komplikacím ho musel vystřídat kolega Oldřich Navrátil, kterého si sám pan Postránecký vybral jako svého nástupce. Do seriálu se už totiž nikdy nevrátil, 7. května ve věku 75 let podlehl rakovině.

Krejzovi (65): Nástupce Krejzy v Receptáři
Krejzovi (65): Nástupce Krejzy v Receptáři

Na place se během 114 dílů, které se natočily za 18 měsíců, vystřídalo na 570 herců. Jeden natáčecí den obvykle trval dvanáct hodin.

Zvířata v seriálu Krejzovi

Nedílnou součástí seriálu byla živá zvířata, kterých se na place objevily desítky – vedle běžných kočiček, pejsků, myší, krav, slepic, koz, ovcí, prasat, poníka nebo králíka se herci museli popasovat s jakožto hereckým kolegou i s tygrem, medvědem, krokodýlem, velbloudem, lamou, papouškem nebo hadem.

Krejzovi - Athos zmizel
Krejzovi - Athos zmizel

Na své si přišli i kostyméři, kteří se nejvíc zapotili u shánění převleku medvěda, který se musel upravovat přímo na těle herce a toho do něj vysloveně nacpat a oblek pak sešít. V živé paměti mají i kostýmy pro Ivanu Korolovou a Michala Novotného, kteří byli oblečeni za super hrdiny:

Krejzovi (62): Pája plní Dance sen
Krejzovi (62): Pája plní Dance sen

Celé se to natáčelo ale v zimě, takže se tenké látky podkládaly termo prádlem, jinak by herci v zimě natáčení nevydrželi. Nezapomenutelný byl i pestrobarevný kostým pro Aleše Cibulku, který si ho dokonce od produkce odkoupil a odnesl domů:

Krejzovi (63): Nabídka, co se neodmítá
Krejzovi (63): Nabídka, co se neodmítá

reklama

reklama