Velikonoce v seriálu Krejzovi: Kdo dostane nejvíc pomlázkou?

Svátky jara se nevyhnuly ani hercům ze seriálu Krejzovi. Velikonoce si tak už v únoru užily Kateřina Kaira Hrachovcová a Markéta Plánková. Největší radost z natáčení měl ale Petr Čtvrtníček coby Lubor Flanderka, který z natáčení neodešel suchou nohou. Dívejte se na čtvrteční epizodu Krejzových od 20.15 na Primě!
Luborova pomlázka v seriálu Krejzovi
Luborova pomlázka v seriálu Krejzovi
Krejzovi

Marta Flanderková v podání Kateřiny Kairy Hrachovcové se chce svému manželovi tak trochu pomstít a společně s Bárou (Markéta Plánková) to Luborovi pěkně osladí. „Lubor totiž ty svátky využívá k tomu, aby Martě beztrestně a hodně nařezal. Nemá proto Velikonoce ráda a manželovi dá pěkně za vyučenou,“ líčí děj velikonočního dílu herečka.

Podívejte se na upoutávku ze seriálu Krejzovi:

Krejzovi (68) - upoutávka
Krejzovi (68) - upoutávka

Velikonoční tradice totiž povoluje i to, že na oplátku mohly ženy chlapce polévat vodou – a toho Marta využije beze strachu.

„Točilo se to někdy v únoru, byla pěkná zima a v tom kýblu, kterým jsme polévaly Petra, byla studená voda. Byl statečný, a když se ho kostymérky ptaly, zda nechce pod oblečení neopren, odmítl ho.“ To přiznává i sám Petr Čtvrtníček. „Nebyl na to čas a musím říct, že natáčení po této stránce bylo velmi osvěžující,“ prozrazuje s humorem.

Zatímco Petr je přesvědčený, že se záběr povedl na první dobrou, dámy to spočítaly jinak. „Myslím, že se ten záběr dvakrát, třikrát opakoval,“ přemýšlí Markéta Plánková, která svého hereckého kolegu obdivuje. „Petr byl statečný, lily jsme na něj ledovou vodu, protože kdyby byla teplá, tak by se z ní v té zimě kouřilo.“ Herečka dodává, že takový mokrý zvyk nikdy nezažila, ale prý není tak špatný. „Nikdy jsem to nezažila. Skvělý by to asi bylo s bandou na chatě, kde by se to hezky po tom poledni otočilo. Ale že bych polila nějakého pána, který by mě přišel vyšlehat domů, tak to ne.“

Kateřina Kaira Hrachovcová přiznává, že Velikonoce moc neslaví, ale co si nenechá ujít, je pečení mazance s maminkou. Takže svátky si užila díky natáčení, které bylo dokonale připravené. „Muselo to vyjít co nejpřesněji, aby se to zbytečně neopakovalo. Je to nepříjemná věc, obzvláště pro kolegu, kterého se to týká. Nechcete ty věci pokazit, a když si představím sebe v jeho kůži… Navíc když je to dobře připravené, tak se cítíme jako herci volně, lépe se nám všechno hraje, výsledek je pak uvěřitelný, a to je nesmírně důležité.“

A aby to byly opravdu pravé tradiční svátky, tak nesměla na natáčení chybět ani jarní mláďátka. Herci se tak mohli za odměnu pomazlit s kůzlátky, která šla z náruče do náruče.

Dívejte se na seriál Krejzovi ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

reklama