S exotickou Hany toho má její herecká představitelka společného víc než jen vietnamský původ

Ivy Hoang si v Ohnivým kuřeti nespletete, hraje totiž exotickou krásku Hany, která má co dělat, aby se zbavila zástupů nápadníků. Ještě, že jí v tom vydatně pomáhá její táta Liu.
Hany hraje Ivy Hoang
Hany hraje Ivy Hoang

reklama

Jak byste představila vaši seriálovou postavu Hany?

Hany je studentka vysoké školy. Žije s tatínkem, který má krámek s potravinami. Pokud Hany není ve škole, pomáhá tatínkovi v obchodě a zároveň mu vede účetnictví. A taky ho trochu drží při zemi a snaží se ho krotit, protože tatínek je samá legrace.

Hany je vaše první seriálová role. Kde vás produkce objevila?

Účinkuju v jedné pěvecko-taneční skupině, natáčeli jsme videoklip a jeho režisér mě propojil s produkcí. Šla jsem na casting a vybrali si mě. Na castingu jsme se potkali i s Vietem, který hraje mého otce. Předtím jsme se neznali.  

Hany pracuje v rodinné večerce
Hany pracuje v rodinné večerce

 

Kolik je vám let?

Bude mi dvacet jedna.

Máte herecké ambice? Chtěla byste v této profesi pokračovat?

Natáčení seriálu je pro mě strašně nové a někdy těžké, asi nejtěžší je soustředit se, abych ten text řekla tak, jak mám, neblokovala kameru, ani nikoho z herců. Ale baví mě to a moc ráda bych v hraní pokračovala.

Chtěla bych absolvovat alespoň nějaký herecký kurz, abych se za svůj výkon nemusela stydět. Ale tenhle semestr se mi už nikam nevešel. Studuju druhým rokem vysokou školu ekonomickou, obor Podniková ekonomika a management. Kromě školy ještě zpívám a tancuju ve skupině Basix, snažíme se nahrávat písničky a vystupovat.

Vietnamské ritualy mohou být velmi kruté
Vietnamské ritualy mohou být velmi kruté

 

Mluvíte perfektně česky, narodila jste se v České republice, nebo ve Vietnamu?

Narodila jsem se už tady, ale má starší sestra ještě ve Vietnamu. Mezi námi je rozdíl skoro osm let, ale přesto si skvěle rozumíme, jsme nejlepší kamarádky. Vietnamsky samozřejmě taky mluvím, ale česky o něco lépe.

Odradit nápadnáka nebývá vždy snadné
Odradit nápadnáka nebývá vždy snadné

 

Jaký máte vztah k jídlu a vaření?

Sním všechno, ale jsem masožravec. K vaření mám vztah kladný. Ne že bych denně vařila večeře, ale když mám čas a náladu, vařím ráda. Vietnamská jídla moc neumím, ta nechávám na sestře, já vařím českou nebo zahraniční kuchyni.

Co všechno vás spojuje s postavou Hany?

Mí rodiče mají taky obchůdek s potravinami, takže dobře vím, co tato práce obnáší.

Natáčela jste nějakou scénu, na kterou jen tak nezapomenete?

Byla to scéna ve čtvrtém dílu, kdy se Hany snaží odradit jednoho svého nápadníka. Ona ho nechce, ale protože je to její profesor z vysoké školy, bojí se, aby si jeho odmítnutím nepřidělala komplikace. Tak pro něj uspořádají vietnamský rituál a doufají, že ho tím odradí, což se ale moc nedaří. U natáčení jsme se hodně nasmáli a některým bylo i docela špatně, to jsme vůbec nemuseli hrát.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!