Co dělat, když potřebuje střecha větší sklon? Pepa nám poradí!

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.
Pepa ukáže, jak postavit střechu, aby měla větší sklon
Pepa ukáže, jak postavit střechu, aby měla větší sklon
archiv FTV Prima

reklama

Pepa se tentokrát pustí do renovace střechy garáže, u které potřebuje větší sklon, než dosud měla. Padne tak rozhodnutí použít vazníky, což vyžaduje dokonalé zaměření střechy a zvolení střešní krytiny. A přesnou předpověď počasí, aby vás nepřekvapila bouřka jako Pepu. Střecha se tak odkryje, sundají se z ní staré latě a osadí se novými vazníky. Důležité je jejich správné upevnění v rovině a zavětrování. Pak přijde na řadu instalace okapničky, nalepení a vypnutí fólie a laťování. Další na řadě je příprava háků, jejich zadlabání, instalace okapního plechu i štítovky a její připevnění k laťování a zacvaknutí ježka. Na závěr konečně dojde na položení samotné krytiny.

Nejprve je potřeba sundat staré latě a osadit střechu novými vazníky
Autor: archiv FTV Prima Nejprve je potřeba sundat staré latě a osadit střechu novými vazníky

V rámci Minutového manžela Pepa ukáže, jak namontovat držáky panelů fotovoltaiky na falcovanou střešní krytinu. Hned v příštím díle je totiž bude potřebovat.

Nakonec se položí nová střešní krytina
Autor: archiv FTV Prima Nakonec se položí nová střešní krytina

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 2. října 2022 v 11.55 na Primě!

reklama

reklama