Pepa nezahálí, pustí se do renovace venkovního schodiště

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší také rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý. Letos nově nabízí rubriku Lekce pro syna, ve které naučí mladé kutily základy, které jim budou jednou v životě užitečné.
Venkovní schodiště volá po renovaci
Venkovní schodiště volá po renovaci
archiv FTV Prima

reklama

Kroupy a další neduhy počasí dávají venkovnímu zábradlí pěkně zabrat. Pepa se tak pustí do kompletní renovace schodiště. Nejprve natře nové stupně z terasových prken terasovým olejem. V mezičase, než zaschnou, se za pomoci brusky zbaví zbytků staré barvy na zábradlí a po jeho očištění ho natře novou barvou ve dvou vrstvách. Výplně zábradlí natře bezbarvou lazurou s UV filtrem. Pak dojde na výměnu nášlapů. Odmontuje stará prkna, dodělá chybějící část schodnice a bočnici donatře barvou. Pak už připevní nová prkna pomocí nerezových vrutů.

Terasová prkna dostanou nový olejový nátěr
Autor: archiv FTV Prima Terasová prkna dostanou nový olejový nátěr

Pokračovat bude jako vždy Minutový manžel. V druhé Lekci pro syna se bude pokračovat ve výrobě letadla. Na řadu přijde lepení.

Pepča se naučí lepit
Autor: archiv FTV Prima Pepča se naučí lepit

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 9. dubna 2023 v 12.50 na Primě!

reklama

reklama