Pepa upraví zeď v patře, použije na to recyklované desky

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přinášejí Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.
Pepa se pustí do zdi v podkroví
Pepa se pustí do zdi v podkroví
archiv FTV Prima

reklama

V letním sídle se ladí poslední detaily a jedním z nich je úprava zdi v patře. Pepa se na ni v ekologickém duchu rozhodne použít desky vyráběné z recyklovaných kartonů od mléka či džusů. Ty připevní na profily, které si naměří a vyrobí z dřevěných konstrukčních hranolů a střešních latí. Profily sousedící se zdí či trámy nezapomene oblepit dilatační pěnovou páskou a celou konstrukci sešroubuje vruty. Ta se následně vyplní izolací a překryje samolepicí parozábranou, než na ni přijdou našroubovat samotné desky.

Správná izolace je základ
Autor: archiv FTV Prima Správná izolace je základ

V rubrice Minutový manžel se Pepa pustí do předvánočního úklidu a ukáže, jak snadno a rychle vyčistit zapečenou mastnotu v troubě.

Desky jsou vyrobeny recyklací nápojových kartonů
Autor: archiv FTV Prima Desky jsou vyrobeny recyklací nápojových kartonů

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 11. prosince 2022 v 12.45 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!