Práce v letním sídle nikdy nekončí, Pepa se pustí do instalace sprchového koutu

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.
Letní sídlo dostane nový sprchový kout
Letní sídlo dostane nový sprchový kout
archiv FTV Prima

reklama

Pepa se vrátí do letního sídla, kde bude v koupelně instalovat sprchový kout. Nejprve si připraví podlahu, na kterou položí desky kvůli izolaci pod podlahovým topením, na které pak přijde dlažba. Stěny natáhne dvakrát do lepidla, dvakrát je napenetruje a nezapomene si zalepit odtokový žlábek. Na stěny i podlahu pak přijde koupelnová hydroizolace, v první vrstvě s těsnicím pásem v rozích, na spojích materiálů a kolem přívodů vody a odtokového žlábku. Následovat bude vrstva druhá a pořádné zaschnutí. Pak si Pepa naformátuje obklady a přilepí je flexibilním lepidlem na zdi i podlahu. Zaspáruje a pověsí novou sprchu.

Nejprve je potřeba připravit podklad, na který pak přijdou velkoformátové obklady
Autor: archiv FTV Prima Nejprve je potřeba připravit podklad, na který pak přijdou velkoformátové obklady

Není nic horšího než u vody zjistit, že vaše nafukovací lehátko nebo hračka má díru a uchází. Pepa tak coby Minutový manžel poradí, jak snadno a rychle otvor zalepit.

Nafukovaci hračky do vody netřeba hned vyhazovat, jdou opravit
Autor: archiv FTV Prima Nafukovaci hračky do vody netřeba hned vyhazovat, jdou opravit

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 12. června 2022 ve 12.45 na Primě!

reklama

reklama