Rekonstrukce pokračuje. Dnes se Pepa pustí do obkládky sloupů

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale nevědí, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima další díly pořadu Libovky Pepy Libického. V každém dílu se moderátor Pepa Libický věnuje jednomu projektu a divákům v návodech a postupech názorně ukazuje, jak mají pracovat s nářadím a nástroji, i jaké materiály a technologie mohou zvolit, aby se dílo podařilo.
Pepa obloží omítnuté sloupy cihlovými pásky
Pepa obloží omítnuté sloupy cihlovými pásky
archiv FTP Prima

reklama

Ani tentokrát se nehneme z připravovaného letního sídla, ve kterém se Pepa pustí do obkládky sloupů pomocí pásků. Sloupy už si předem připravil – omítl je do jádrové omítky, srovnal a samozřejmě je ještě napenetruje. Pomocí úhlové brusky s diamantovým kotoučem si pásky nařeže na potřebné délky a připraví si flexibilní lepidlo, aby mu šla práce od ruky. Pak už jen lepidlo natahuje a lepí na něj nařezané obklady. Další den ho samozřejmě čeká ještě spárování.

Omítnutý sloup Pepa obloží cihlovými pásky
Autor: archiv FTV Prima Omítnutý sloup Pepa obloží cihlovými pásky

V rámci minutového manžela neunikne v tomto dílu Pepově pozornosti přepínač sprchy na vodovodní baterii. Ukáže, jak ho rozebrat a pořádně vyčistit.

Na řadu přichází spárování
Autor: archiv FTP Prima Na řadu přichází spárování

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 14. listopadu 2021 ve 12.50 na Primě!

reklama

reklama