Renovace chodby nepočká, Pepa se pustí do práce

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší také rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý. Letos nově nabízí rubriku Lekce pro syna, ve které naučí mladé kutily základy užitečné do života.
Renovace chodby Pepu neodradí
Renovace chodby Pepu neodradí
archiv FTV Prima

reklama

Chodba je jedním z nejvíce namáhaných míst v našich domovech. Zároveň jsme ochotni dlouho přivírat oči před tím, jak vypadá, protože jí jen procházíme. Pepa se tentokrát do renovace jedné takové chodby pustí. Nejprve ji zbaví plísně, která se udělala u stropu pod starou záclonovou konzolí. Místo, kde plíseň byla, pak přetře termoizolační barvou a poté sterilní barvou, které zabrání jejímu opětovnému tvoření. Stěny následně zatmelí a vymaluje normální barvou. Staré obložení v předsíni odmastí, očistí a zrenovuje křídovou barvou. Další na řadě bude podlaha – i tu Pepa nejprve pořádně zbaví nečistot. Na starou dlažbu pak přímo položí novou rigidní vinylovou podlahu. Olištuje ji a je hotovo.

Renovace obložení křídovou barvou
Autor: archiv FTV Prima Renovace obložení křídovou barvou

V Minutovém manželovi tentokrát odstartuje pětidílný seriál s podtitulem Lekce pro syna. Pepa se svým synem Pepčou provede všechny kluky, holky a začínající kutily výrobou dřevěného letadla. V první lekci se zaměří na formátování a naučí se pracovat s pokosnicí, truhlářskou svěrkou a pilkou.

Lekce pro syna Pepču
Autor: archiv FTV Prima Lekce pro syna Pepču

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 2. dubna 2023 v 12.45 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!