V Libovkách pokračují práce na přestavbě letního sídla

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale nevědí, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima další díly pořadu Libovky Pepy Libického. V každém dílu se moderátor Pepa Libický věnuje jednomu projektu a divákům v návodech a postupech názorně ukazuje, jak mají pracovat s nářadím a nástroji, i jaké materiály a technologie mohou zvolit, aby se dílo podařilo.
Na substrát se natáhne koberce zelené střechy
Na substrát se natáhne koberce zelené střechy
archiv FTV Prima

reklama

Přestavba starého hospodářského stavení na letní sídlo opět pokračuje. Tentokrát se Pepa Libický pustí do stavby atik z dřevěných hranolů, a především do přípravy střechy, než se začne věnovat svařování hydroizolace. Hydroizolaci samotnou Pepa řádně natáhne, vypne, přikotví a na závěr přivaří. Na zaizolovanou střechu je třeba ještě připevnit geotextilie a hybridní desky, aby do střechy neprorůstaly kořínky ze zelené střechy. Na tyto dvě vrstvy přijdou na lancích zavěšené geobuňky, které v sobě budou držet substrát a na okrajích střechy vrstvu štěrku. Na substrát pak stačí natáhnout koberce zelené střechy, rozházet řízky a je hotovo!

Hybridní desky zamezí prorůstání kořínků ze zelené střechy
Autor: archiv FTV Prima Hybridní desky zamezí prorůstání kořínků ze zelené střechy

V Minutovém manželovi se Pepa pustí do instalace kamerového systému na zahradě, abyste třeba i na dovolené měli svůj majetek pěkně pod kontrolou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 23.května ve 12.45 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!