Vyrobte si originální lampu ve vintage stylu

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale neví, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima Libovky Pepy Libického. V každém dílu se moderátor Pepa Libický bude věnovat jednomu projektu a divákům v návodech a postupech ukáže, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké materiály a technologie může zvolit, aby se dílo podařilo.
Lampa ve vintage stylu může být třeba ze starého nepotřebného trombónu
Lampa ve vintage stylu může být třeba ze starého nepotřebného trombónu
archiv FTV Prima

reklama

Ačkoli stará pravda říká, že co Čech, to muzikant, nemusí to vždy platit bezezbytku. A tak než se zoufale pokoušet vyluzovat nějaké komické a disharmonické zvuky, je někdy lepší využít tělo starého pěkného nástroje jako základ pro nějaký jiný, užitečný předmět. Díky svému smyslu pro kreativitu a šikovným rukám si Pepa Libický předělal trombon po dědovi na úžasnou originální lampu ve vintage stylu, a atmosféru s trombonem si užívá po svém. Nás se rozhodl ve svém pořadu Libovky Pepy Libického nejen inspirovat, ale také navést krok za krokem výrobou.

Ze starých hudebních nástrojů můžete vyrobit ještě spoustu zajímavých věcí
Autor: archiv FTV Prima Ze starých hudebních nástrojů můžete vyrobit ještě spoustu zajímavých věcí

Určitě i u vás doma by se našla pěkná řádka kovových předmětů, které jsou napadeny rzí. Nevzhledný červenohnědý povlak, který se tvoří chemickou reakcí železa s kyslíkem, nejenže není na pohled zrovna pěkný, ale pozvolna dokáže kovové předměty zcela rozežrat, neboť postupuje do hloubky. Řešením je včasný zásah a zamezení šíření rzi. Jeden takový chytrý tip na odstranění rzi se nám zrovna v období předvánočního úklidu jistě bude hodit a prozradí nám ho Minutový manžel Pepa Libický.

V období velkého předvánočního úklidu se bude hodit tip na odstranění rzi
Autor: archiv FTV Prima V období velkého předvánočního úklidu se bude hodit tip na odstranění rzi

Další nápady a tipy se dozvíte na webu www.primadoma.tv.

Libovky Pepy Libického sledujte v neděli 1. prosince ve 13.20 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!