Seriál Linka je nyní celý ONLINE na iPrima.cz

Musí řešit domácí násilí, životy v ohrožení v extrémních situacích, zvládnou úspěšně odrodit volající po telefonu. I profesionálové pak mají svůj soukromý život. Jak se daří vybalancovat obě roviny nezbytné pro spokojený život hrdinům čtyř dílů původní minisérie televize Prima Linka? Užijte si v klidu celý seriál online v našem archivu na iPrima.cz!
Prima představuje nový seriál Linka
Prima představuje nový seriál Linka
FTV Prima/ Linka

reklama

Profese, kterou si zaměstnanci tísňové linky zvolili, je nesmírně psychicky vyčerpávající. Do toho se postavy seriálu ocitají na soukromých osobních křižovatkách. 

Komu se daří „nechávat emoce doma“ a kdo si své soukromé starosti nosí s sebou do práce? To nyní můžete sledovat online v archivu na iPrima.cz

1. díl
Policistka Zuzana Radová není nadšená ze svého nového kolegy Filipa Mrkvičky, který porušuje pravidla callcentra tísňové linky, kam byl přeřazen.

Linka (1) - upoutávka
Linka (1) (postavy 1/Brzobohatý) - upoutávka

Navzdory tomu, že Filip v praxi prokáže své schopnosti krizového interventa u velmi ošemetného případu bývalého policisty ohrožujícího vlastní rodinu, vypadá to, že ho jeho nadřízená jen tak na milost nevezme.

2. díl
Filipova vdaná přítelkyně, policejní psycholožka Jolana Motýlová, se topí v manželské krizi a zakázaném milostném vztahu s Filipem, zatímco se snaží zachránit ženu, která je dlouhodobě týraná svým manželem.

Život s tyranem.

Linka (2): Život s tyranem
Linka (2): Život s tyranem

Filip ze vztahu s Jolanou propadá depresi, z alkoholového excesu ho zachrání kolega Teo Franz.

Zuzanin manžel Richie se kvůli nedbalosti rodiny ohrožené požárem stane sám obětí výbuchu a bojuje o život.

3. díl
Zuzana zjistí, že dětští účastníci vážné nehody jsou její dva synové, ale i díky podpoře svých kolegů složitou rodinnou situaci nakonec zvládne. Filipovi dochází ve vztahu s vdanou Jolanou trpělivost, tak trochu schválně navrhne ubytování v domě svého otce zoufalé Karin. Záchranáři se musí potýkat s komplikovaným případem tlouštíka uvězněného mansardě,

Theo si vyčítá pochybení.

Linka (3): Selhání?
Linka (3): Selhání?

4. díl
Filip s Jolanou si užívají chvilky pro sebe, když je překvapí Jolanin manžel svým neočekávaným návratem. Krize v jejich vztahu na chvíli ustoupí velkému případu sebevraha, který musí oba řešit společně.

Linka (4): Hvězdou Instagramu?
Linka (4): Hvězdou Instagramu?

Zuzana musí přiznat, že si svého mladého kolegu docela oblíbila, nicméně do poslední chvíle není jasné, jestli zůstane Filip v callcentru, nebo se vrátí na své původní místo krizového interventa.

Inspirováno skutečností

Míra autentičnosti jednotlivých obrazů má nesmírný vliv na uvěřitelnost sehraných situací. Zároveň je třeba podotknout, že byť se jedná o fikci, mají všechny epizody jedno společné: Byly inspirovány skutečností a zdramatizovány tak, aby se k divákovi dostal zajímavý výstup dokumentující práci všech složek IZS. A tedy i lidí pracujících v pozadí – na dispečinku. Jejich práce je totiž mnohdy stejně riskantní i adrenalinová jako práce těch, kdo musí poskytnout pomoc přímo v terénu.

„Věříme, že seriál Linka se stane u diváků stejně oblíbeným jako seriál Modrý kód. Jsme rádi za plné nasazení všech, kdo se na přípravě seriálu podílejí. S ohledem na dramatizaci jednotlivých případů je jasné, že se realita na dispečinku jakékoliv tísňové linky od fikce, kterou v rámci seriálu nabízíme, liší," říká Lucia Kršáková, ředitelka výroby TV Prima.

Velké díky tedy patří i všem odborným poradcům, kteří na seriálu spolupracovali a kteří mu pomáhali vytvořit realistický dojem.

Sestřih ze seriálu Linka:

Linka (1): Exkluzivní ukázka
Linka (1): Exkluzivní ukázka
 

Režie: Jiří Chlumský, Martin Kopp

Kreativní producent: Lenka Hornová

Výkonný producent: Simona Brdičková

Produkční supervize za FTV Prima: Lucia Kršáková

Scénář: Lenka Hornová, Lucie Konečná, Magdalena Turnovská

Dramaturgie: Jana Skořepová

reklama

reklama