midiplayer midiplayer
midiplayer
Upoutávka
Linka 112 (6)
Přehrát epizodu
Upoutávka se přehraje za  2 s.
O pořadu

Jedná se o nový scripted reality formát, který se bude odehrávat na lince 112. V každém díle budou představeny příběhy, které vyžadují zásah jednotlivých složek IZS. Tedy Zdravotnické záchranné služby, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru České republiky. Stejně tak jsou v každém díle pořadu Linka 112 akcentovány rodinné příběhy dispečerů.  Cílem pořadu je odvyprávět divákům příběhy dramatických situací, vztahů a emocí, které se každodenně řeší na této lince a zároveň předat zkušenost nebo poučení. Nejde o edukativní pořad v pravém významu, ale o náhled do denní práce všech složek IZS.

Stejně jako další pořady tohoto formátu, příklad Policie v akci, i v tomto pořadu se TV Prima snaží o nezkreslený popis práce dispečerů na lince 112. Reálné příběhy, které nabízí divákovi jsou atraktivní, vzhledem k tomu, že všichni členové složek IZS jsou pro běžné lidi hrdiny pracujícími s obrovským nasazením, snaží se tento formát, tedy pořad Linka 112 ukázat, že i hrdinové mají svou lidskou stránku.

Vyjádření FTV Prima k pořadu Linka 112

Pořad Linka 112 velmi volně navazuje na příběhy Policie v akci a jedná se o dramatizaci reálných příběhů.

Rekonstrukce jednotlivých příběhů jsou vytvářeny týmem odborníků, v pořadu se objevují skuteční profesionálové, kteří svou práci považují za poslání. Televize Prima věří, že tímto pořadem dokáže šířit osvětu mezi veřejností při poskytování první pomoci. Linka 112 je univerzálním číslem tísňového volání používaná v rámci všech státu Evropské unie. I proto nás překvapuje reakce IZS jednotlivých krajů, kterou vnímáme patrně jako nedorozumění.

Záměrem tvůrců pořadu je snaha o realistické ztvárnění fungování dispečerek na lince 112. Podobné pořady jsou vysílány v řadě evropských zemí, velké oblibě se těší např. u diváků BBC.

Pořad Linka 112 poběží každý všední den od 16.50 od 3. do 21. prosince.

Reklama
Reklama