Za energie lidé běžně ušetří tisíce korun. Zjistěte, kolik můžete vy

Porovnáním cen energií ušetřily už desítky tisíc domácností. Stačí minuta až dvě a budete mít jasno i vy.
Vyzkoušejte kalkulačky úspor plynu a/nebo elektřiny
Vyzkoušejte kalkulačky úspor plynu a/nebo elektřiny
Thinkstock.com/Prima Rádce

reklama

Je to tak. Průměrná roční úspora klientů, kteří si srovnali nabídky dodavatelů energií v kalkulačkách, jež najdete i na Prima Rádci, a následně sjednali novou smlouvu, dosahuje tisíců korun. U plynu je to částka 6 455 korun, u elektřiny pak 1 761 korun. A to se jedná jen o průměrné úspory. V některých případech mohou dosáhnout až 12 tisíc – to například, pokud lidé vytápí plynem rodinný dům. Změna dodavatele je jednou z nejefektivnějších cest, jak dosáhnout výrazného poklesu plateb za energie

Rozdíly jsou neuvěřitelné

Cena elektřiny i plynu za kWh se u různých dodavatelů může výrazně lišit. Porovnáním různých dodavatelů (jak běžných, tak alternativních) ušetříte ročně v případě elektřiny asi 400 až 800 korun při využití proudu pouze na svícení, nebo více než 4 000 korun ročně, pokud vám elektřina vytápí dům. (Navíc získáte i bonus ve výši 400 korun.) I každý z dodavatelů plynu má vlastní tarify, takže vybrat ten nejvýhodnější je těžké. V naší kalkulačce můžete porovnat ceny plynu od všech dodavatelů a ušetřit ročně 600 až 900 korun při využití plynu pouze na vaření, nebo více než 5 000 korun ročně, pokud vám plyn vytápí dům. Ceny elektřiny i plynu se liší pro jednotlivé kraje, takže Praha má jinou cenu než Brno či Ostrava.

KALKULAČKY ENERGIÍ -– TADY ZJISTÍTE VAŠI ÚSPORU
Srovnání cen elektřiny (s možností pohodlného sjednání)
Srovnání cen plynu (s možností pohodlného sjednání)

Jak na to?

Porovnání cen elektřiny i plynu je velmi snadné. Stačí znát současnou spotřebu v kWh (resp. MWh), nebo vybrat přibližnou velikost vašeho bytu a druh spotřeby (zda elektřinou topíte a jak, resp. zda plyn používáte na vaření, ohřívání vody i topení). Srovnání cen energií probíhá online. Po odeslání objednávky obdržíte e-mailem veškeré dokumenty k dokončení procesu změny dodavatele elektřiny a/nebo plynu. 

 

SPECIÁL o energiích u vás doma

D45d – dvoutarifní sazba, kde doba platnosti NT je 20 hodin denně (distributor může tuto dobu rozdělit do nejvýše 7 samostatných časových úseků, z nich ale žádný nesmí být kratší než 1 hodina). Nutný přímotop. Foto:

- tipy a rady na úspory

- vše o změně dodavatele

- hraný on-line seriál

 Raději voláte nebo komunikujete po mailu?

Ceny elektřiny i plynu můžete srovnat i po telefonu nebo po mailu. Stačí zavolat na infolinku 810 811 812 či napsat na info@prima-radce.cz. Touto formou můžete kromě porovnání cen dohodnout také změnu dodavatele elektřiny i plynu.

Změna je normální

Všichni odběratelé plynu (domácnosti i podnikatelé) mají právo změnit dodavatele - jak plynu tak i elektřiny, a tím uspořit náklady na energii při každé změně ceny energie, nebo při změně smluvních podmínek. Přejít k levnějšímu dodavateli lze jednoduše vyplněním a podepsáním smlouvy s novým dodavatelem. Veškerou další administrativu zařídíme za vás. Další informace o změně dodavatele energií se dozvíte v následujícím článku:

Hurá, je tu teplo. A levně!

5 kroků a budete si vyskakovat. Jak taky můžete ušetřit tisíce korun?

 

Finanční poradna: HYPOTÉKA, POJIŠTĚNÍ, ENERGIE, PŮJČKY, MOBILNÍ TARIFY, PENZE... Máte dotaz z jakékoliv finanční oblasti? Chcete ušetřit? Chcete vědět, jak efektivně nastavit smlouvu nebo najít výhodnější finanční produkt? Kontaktovat naše odborníky můžete zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!